Fortuna 1 Liga: Miedź lepsza od Chrobrego. Głogowianie nadal bez punktu

Miedź Legnica pokonała Chrobrego Głogów 2:1 w trzeciej kolejce Fortuna 1 Ligi. Decydującego gola strzelił w końcówce Roko Mislov. Chorwat zdobył bramkę sekundy po tym, jak pojawił się na boisku. Głogowianie są jedyną drużyną w tabeli, która nie ma ani jednego punktu.

Miedź sezon zaczęła od bezbramkowego remisu z Odrą Opole. W drugiej kolejce ekipa z Legnicy zdobyła już trzy punkty, wygrywając 2:1 z Sandecją Nowy Sącz. Chrobry rozgrywki zaczął fatalnie. Najpierw przegrał 0:5 z Olimpią Grudziądz, później 0:1 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Wydawało się, że Miedź będzie zdecydowanym faworytem. Mimo przewagi gospodarzy, to goście wyszli na prowadzenie. W 13. minucie Michał Pawlik płaskim strzałem otworzył wynik. Miedź dominowała, ale do wyrównania doprowadziła dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy.

Legniczanie tworzyli kolejne sytuacje, ale Chrobry długo stawiał opór. W 86. minucie na boisku pojawił się Mislov. Chorwat od razu udał się w pole karne gości, gdyż jego drużyna miała rzut wolny. Kilkanaście sekund później 31-latek mógł się cieszyć z gola.

Miedź dowiozła korzystny wynik do końca. Zespół z Legnicy wskoczył na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. Chrobry zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym 1:8.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
Bramki: Marquitos 45+5, Mislov 86 - Pawlik 13

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Grzegorz Bartczak, Nemanja Mijušković, Artur Pikk - Patryk Makuch (73. Maciej Śliwa), Krzysztof Danielewicz (86. Roko Mišlov), Adrian Purzycki, Marquitos, Henrik Ojamaa - Valērijs Šabala (73. Hubert Antkowiak).

Chrobry: Michał Szromnik - Przemysław Stolc, Łukasz Góra, Jarosław Ratajczak - Michał Ilków-Gołąb, Michał Pawlik, Szymon Drewniak, Robert Mandrysz (83. Maciej Diduszko), Marcel Ziemann - Mikołaj Lebedyński (79. Damian Kowalczyk), Dominik Piła (70. Adam Antochów).

Żółte kartki: Pikk - Pawlik, Mandrysz, Ilków-Gołąb, Antochów, Ratajczak