Kolarskie ME: Czwarta lokata Aniołkowskiego w wyścigu młodzieżowców

Stanisław Aniołkowski zajął w holenderskim Alkmaar czwarte miejsce w kolarskich mistrzostwach Europy w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii młodzieżowców (do 23 lat). Triumfował Włoch Alberto Dainese.

Dainese uzyskał czas 3:08.53 i wyprzedził Duńczyka Niklasa Larsena, Estończyka Raita Aerma, Aniołkowskiego, Holendra Nilsa Eekhoffa oraz Belga Gerbena Thijssena.

Licząca 138 km sobotnia rywalizacja w Aalkmaar rozstrzygnęła się na finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupy.

Aniołkowski wygrał przed dwoma tygodniami wyścig Dookoła Mazowsza.

Przed startem kolarze uczcili minutą ciszy pamięć Belga Bjorga Lambrechta, który zmarł na skutek obrażeń doznanych na trasie jednego z etapów Tour de Pologne.

W piątek Marta Lach została wicemistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii młodzieżowej (do 23 lat). Złoty medal zdobyła Włoszka Letizia Paternoster, a brąz Holenderka Lonneke Uneken.