Kolejna gwiazda Ajaksu Amsterdam odeszła z klubu

Piłka nożna
Kolejna gwiazda Ajaksu Amsterdam odeszła z klubu
fot. PAP

Po transferach Frenkiego de Jonga do Barcelony i Matthijsa de Ligta do Juventusu przyszła pora, by pożegnać kolejną gwiazdę Ajaksu Amsterdam. Lasse Schöne przenosi się do włoskiej Genoi za 1,5 miliona euro. Kibice i szefowie klubu podziękowali Duńczykowi za kilkuletnią przygodę w holenderskim klubie.

Po sprzedaży dwóch młodych gwiazd Ajax Amsterdam zdecydował się także na oddanie jednego z doświadczonych piłkarzy. 33-letni Duńczyk odszedł w piątkowy wieczór do byłej drużyny Krzysztofa Piątka - Genoi. Kwota odstępnego wyniosła 1,5 miliona euro.

 

Po przyjściu do włoskiego zespołu na wypożyczenia piłkarzy formacji defensywnej na czele z Ionutem Radu (Inter) i Cristianem Romero (Juventus), przyszła pora na wzmocnienie linii środkowej. Były gracz Ajaksu ma być łącznikiem między obiema formacjami.

 

Odejście Duńczyka było pełne szacunku i pozytywnych emocji, a najlepszym przykładem nastroju, jaki panuje na Johan Cruijff ArenA jest wpis zamieszczony przez Edwina van der Sara na jego oficjalnym koncie na Twitterze.

 

 

"Podziękowania dla Lasse Schöne za jego wkład w AFC Ajax przez ostatnie 7 lat! Tytuły mistrzowskie, krajowe puchary, finał Ligi Europy 2017, półfinał Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie i wiele fantastycznych goli. Życzę powodzenia w związku z nowymi wyzwaniami z Genoa CFC i do zobaczenia niebawem na pożegnaniu zorganizowanym przez naszych kibiców" - napisał legendarny bramkarz, pełniący obecnie funkcję prezesa ekipy "Godenzonen".

 

Schöne spędził w Amsterdamie siedem lat, zdobywając w tym czasie 3 mistrzostwa kraju i 3 puchary krajowe.

 

WYNIKI I TABELA EREDIVISIE

IB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze