Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Australia - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Trwa najważniejszy okres w sezonie reprezentacyjnym. To czas walki o awans na igrzyska olimpijskie. W turnieju rozgrywanym w Bari faworytami są Włosi i Serbowie. Ci pierwsi w sobotę powalczą o drugie zwycięstwo, tym razem z ekipą z Australii. Relacja na żywo i wynik meczu Australia - Włochy na Polsatsport.pl.

Pierwszy dzień włoskiego turnieju nie przyniósł niespodzianek. Serbowie pokonali Australijczyków 3:1, lecz nie było to dla nich łatwe spotkanie. Podopieczni trenera Marka Lebedewa już w pierwszym secie napędzili stracha faworyzowanym rywalom wygrywając 28:26. Kolejne trzy partie padły jednak łupem ekipy Nikoli Grbicia.

Włosi z kolei na inaugurację turnieju bez straty seta rozprawili się z reprezentacją Kamerunu. W żadnej z partii nie pozwolili rywalom zdobyć więcej, niż 18 punktów. Szczególnie dobrze funkcjonowały skrzydła gospodarzy. Najlepiej zaprezentował się Osmany Juantorena. Doświadczony przyjmujący dołożył do dorobku drużyny aż 13 punktów.

Drugiego dnia turnieju ekipa Italii podejmie Australię. Niepodważalnymi faworytami są siatkarze Gianlorenzo Blenginiego. Czy postawią kolejny krok w kierunku awansu do igrzysk olimpijskich w Tokio?

Relacja na żywo i wynik meczu Australia - Włochy od godziny 21:15 na Polsatsport.pl.