Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polscy siatkarze muszą pokonać Francję w Gdańsku

Inne
Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polscy siatkarze muszą pokonać Francję w Gdańsku
fot. PAP

W swoim drugim meczu interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk Tokio 2020 Polska zmierzy się o 15 z Francją. Z Gdańska do Tokio pojedzie tylko triumfator i biało-czerwoni nie mogą pozwolić sobie na porażkę.

W piątkowych spotkaniach Francja pokonała Słowenię 3:0 (26:24, 25:20, 25:23), natomiast Polska także 3:0 (25:15, 25:19, 25:19) wygrała z Tunezją.

 

W konfrontacji biało-czerwonych z Trójkolorowymi praktycznie mogą rozstrzygnąć się losu awansu. Z gdańskiego turnieju olimpijską kwalifikację uzyska tylko najlepsza ekipa i w przypadku zwycięstwa Francuzi będą praktycznie pewni wyjazdu do Tokio. Trudno bowiem przypuszczać, aby podopieczni trenera Laurenta Tillie ponieśli w niedzielę porażkę ze zdecydowanie najsłabszą Tunezją.

 

- Francja to bez wątpienia drużyna ze światowej elity, ale nie boimy się jej. Jeśli zagramy na swoim poziomie to jesteśmy w stanie powalczyć i wygrać. Rywale dobrze spisują się w przyjęciu, bardzo dobrze bronią, ale jeśli odrzucimy ich od siatki to nasze szanse rosną, bo mamy większy potencjał w ataku. W konfrontacji wyrównanych zespołów często decyduje dyspozycja dnia i mam nadzieję, że to my będziemy mieli lepszy dzień. – powiedział środkowy Mateusz Bieniek.

IB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie