Lekkoatletyczne MŚ: Słynne małżeństwo w roli ambasadorów

Inne
Lekkoatletyczne MŚ: Słynne małżeństwo w roli ambasadorów
fot. PAP

Dwukrotny mistrz olimpijski (Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016) i były rekordzista świata w dziesięcioboju Ashton Eaton wraz z żoną, siedmioboistką Brianne Theisen-Eaton zostali ambasadorami lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze, które rozpoczną się 27 września.

Po raz pierwszy w karierze nie będą jednak rywalizować, a zasiądą na trybunach jako goście honorowi i widzowie - poinformowała IAAF. Małżeństwo zakończyło karierę kilka miesięcy po igrzyskach w Brazylii, w styczniu 2017 roku.

 

- Przeżyłem wiele wspaniałych momentów i doświadczeń jako człowiek i sportowiec właśnie podczas mistrzostw świata począwszy od startu w Berlinie w 2009, poprzez Daegu w 2011 i Pekin w 2015 r. Teraz jestem równie podekscytowany rolą ambasadora. To dla mnie wielki honor - powiedział Eaton, który po zakończeniu kariery napisał na Twitterze:

 

"Oddałem dziesięciobojowi wszystko, zrobiłem tyle, ile mogłem. Dziękuję za uczynienie tego najlepszym czasem mojego życia".

 

Amerykanin zdobył dwa złote i srebrny medal mistrzostw świata, a trzy razy wywalczył tytuł halowych MŚ w siedmioboju. Jego żona Brianne, Kanadyjka to brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro i dwukrotna wicemistrzyni świata w siedmioboju w 2013 i 2015 roku.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze