Niemieckiego rozgrywającego zatrzymują w USA ważne sprawy osobiste - poinformowała krajowa federacja. Oznacza to, że rozgrywający Oklahoma City, jeden z liderów tej drużyny (w minionym sezonie średnio 15,5 pkt, 4,1 asyst i 3,9 zbiórki) nie zagra w dwóch pierwszych sprawdzianach zespołu trenera Henrika Roedla w Trewirze ze Szwecją.

 

W Hamburgu, gdzie szkoleniowiec reprezentacji Polski Mike Taylor jest trenerem klubowym Hamburg Towers, zespołu z którym awansował właśnie do ekstraklasy, towarzyski turniej z udziałem Polski, Czech, Węgier i gospodarzy odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia. Dwa lata temu w Hamburgu Polska pokonała Niemcy 80:75, a Schroeder był najskuteczniejszym koszykarzem swojego zespołu (26 pkt).

 

Polacy w MŚ w Chinach (31 sierpnia - 15 września) wystąpią drugi raz w historii i pierwszy od 1967 r. W grupie A zmierzą się z Chinami, Wenezuelą i Wybrzeżem Kości Słoniowej, zaś rywalami Niemiec w grupie G będą Francja, Dominikana i Jordania. Właśnie z tym azjatyckim rywalem biało-czerwoni wygrali wysoko w piątek w turnieju w Pradze 92:51.