Siatkarski turniej kwalifikacyjny do IO Tokio 2020 w Turcji?

Siatkówka
Siatkarski turniej kwalifikacyjny do IO Tokio 2020 w Turcji?
fot. PAP

Jak donosi włoski dziennikarz Gian Luca Pasini, Turcja najprawdopodobniej będzie organizatorem turnieju kontynentalnego, który wyłoni kolejnych siatkarskich uczestników igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnego potwierdzenia, jednak wszystko wskazuje na wiarygodność tych informacji. Jeśli doniesienia okażą się prawdą, szanse Polek na awans znacznie wzrosną, ponieważ miejsce w turnieju ma zagwarantowane siedem najwyżej sklasyfikowanych w rankingu CEV drużyn oraz gospodarz. Drużyny, które już się zakwalifikowały nie będą uwzględniane, a są to Rosja, Serbia i Włochy.

 

Ranking CEV zostanie zaktualizowany po mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 23 sierpnia - 8 września w czterech krajach. W Polsce, na Węgrzech, Słowacji oraz w Turcji, która będzie gościć siatkarki i kibiców w trakcie fazy finałowej.

 

Biało-Czerwone mogą niefortunnie stracić miejsce w czołowej ósemce, jednak wydaje się to właściwie niemożliwe, biorąc pod uwagę, że faza grupowa i ewentualne mecze 1/16 i 1/8 Polki będą rozgrywać w ojczyźnie.

 

Jeszcze kilka dni temu, prezes PZPS Jacek Kasprzyk zapewniał, że polska federacja rozważa organizację styczniowego turnieju kwalifikacyjnego. Jednym z argumentów miała być znakomita atmosfera, jakiej doświadczyliśmy we wrocławskiej hali, gdzie Polki nieskutecznie walczyły o przepustkę na igrzyska z reprezentacją Serbii.

 

Gdyby brano pod uwagę aktualne umiejscowienie drużyn w rankingu CEV, Biało-Czerwone rywalizowałyby o wyjazd na igrzyska Tokio 2020 z Belgią, Bułgarią, Chorwacją, Czechami, Holandią, Niemcami i Turcją.

IB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie