Złoto było o krok. Wojtasik i Kociołek wicemistrzyniami Europy w siatkówce plażowej

Mimo znakomitego początku Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały mecz finałowy mistrzostw Europy w siatkówce plażowej 0:2 (20:22, 19:21) rozgrywanych w Moskwie. Lepsze od naszej pary okazały się Łotyszki Tina Graudina i Anastasija Kravcenoka.

W półfinale Polki pokonały szwajcarską parę Joana Heidrich i Anouk Verge-Depre 2:1 (18:21, 21:18, 15:8). W finale czekały na nie srebrne medalistki mistrzostw Europy do lat 22 z poprzedniego roku.

Polki znakomicie weszły w mecz. Szybko uzyskały trzypunktową przewagę (5:2). Duża w tym zasługa bardzo dobrej zagrywki Kociołek. W środkowej fazie seta łotyszki doszły jednak do głosu i zaczęły odrabiać straty. Mimo kilku błędów w końcówce seta to one wyszły z niego zwycięsko. W ostatniej akcji Tina Graudina popisała się asem serwisowym.

Napędzone zwycięstwem w premierowej odsłonie łotyszki po przerwie prezentowały się znakomicie. Pozwoliło im to szybko wyjść na prowadzenie. Polska para była wyraźnie spięta i popełniała zbyt dużo błędów w ataku. Z czasem gra polskiego duetu wyglądała jednak coraz lepiej, a to pozwoliło doprowadzić do remisu 16:16. Końcówka ponownie należała jednak do rywalek i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

W meczu o brązowy medal w stolicy Rosji Hiszpanki Liliana Fernandez i Elsa Baquerizo wygrały ze Szwajcarkami Joaną Heidrich i Anouk Verge-Depre 2:1.

W grze w Moskwie pozostała jeszcze jedna polska para. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w niedzielę wystąpią w półfinale. Zmierzą się z broniącymi tytułu liderami rankingu FIVB Norwegami Andersem Molem i Christianem Sorumem.

Kravcenoka/Graudina - Kociołek/Wojtasik 2:0 (22:20, 21:19)