Fortuna 1 Liga: "Górale" twardsi niż Stal! Kosmiczny hattrick Danielaka

Niesamowite gole mogli obejrzeć kibice zgromadzeni pod Klimczokiem na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Wszystko za sprawą Karola Danielaka, który dwoma uderzeniami "nie z tej ziemi" (w sumie zdobył hattricka) wprawił w osłupienie rywali. Ostatecznie Podbeskidzie pokonało Stal Mielec 4:1.

Przed ostatnim meczem 3. kolejki Fortuna 1 Ligi oba zespoły, z dorobkiem jednego zwycięstwa i jednego remisu, zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli. Było wiadomo, że zwycięzca niedzielnej konfrontacji wskoczy na podium tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, głównie za sprawą doświadczonego skądinąd bramkarza Martina Polacka. Występujący przez dwa lata w Zagłębiu Lubin 29-latek w zupełnie niezrozumiały sposób zwlekał z wybiciem piłki i Adrianowi Paluchowskiemu udało się zablokować jego spóźnioną próbę. W rezultacie piłka trafiła do Bartosza Nowaka, a ten wyłożył ją do czekającego w polu karnym kolegi. Na tablicy wyników wyświetlało się już 0:1.

Później jednak do głosu doszedł Danielak... Najpierw w 35. minucie 27-latek kapitalnym uderzeniem z dystansu, wewnętrzną częścią stopy wkręcił piłkę tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Seweryna Kiełpina, a następnie wykonał cieszynkę, po której stało się jasne, że niebawem zostanie tatą.

Kolejny raz światła reflektorów skupiły się na nim w 62. minucie, gdy po koronkowej akcji "Górali" i udanej walce o pozycję w polu karnym Stali przez Filipa Modelskiego, piłkę do bramki Kiełpina po raz kolejny skierował właśnie Danielak.

Dziesięć minut później stało się jednak coś, czego nikt się nie spodziewał. Były zawodnik m.in. Pogoni Szczecin i Arki Gdynia nie zastanawiając się długo zgasił piłkę idealnym półwolejem i zmieścił ją w samym okienku bramki przeciwników... Takich goli nie ogląda się zbyt często w La Liga, a co dopiero na zapleczu najlepszej polskiej klasy rozgrywkowej.

Stal "została roztopiona" całkowicie w 90. minucie, gdy wynik ustalił Ivan Martin.

Dzięki zwycięstwu nad Stalą, Podbeskidzie wskoczyło na drugie miejsce w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec 4:1 (1:1)
Bramki: Danielak 35, 62, 72, Martín 90 - Paluchowski 11

Podbeskidzie: Martin Polaček - Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Dmytro Baszłaj, Filip Modelski - Karol Danielak (87. Iván Martín), Rafał Figiel, Konrad Sieracki, Tomasz Nowak, Łukasz Sierpina (90. Michał Rzuchowski) - Marko Roginić.

Stal: Seweryn Kiełpin - Paweł Olszewski, Lukáš Bielák, Josip Šoljić, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak (67. Mateusz Mak), Łukasz Janoszka (55. Andreja Prokić) - Adrian Paluchowski (70. Josip Barišić).

Żółte kartki: Roginić, Baszłaj, Figiel - Šoljić, Dobrotka.

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa). Widzów: 4324.