Koszmarny debiut Lamparda. Chelsea zdemolowana na Old Trafford

Frank Lampard zupełnie inaczej wyobrażał sobie debiut w roli trenera w Premier League. Prowadzona przez niego Chelsea przegrała z Manchesterem United 0:4.

Los sprawił, że już w 1. kolejce doszło do hitu, który jeszcze kilka lat temu rozgrzewał fanów na Wyspach Brytyjskich. Manchester United oraz Chelsea znajdują się jednak w innym miejscu niż wtedy. Teraz faworytami do mistrzostwa Anglii są Manchester City oraz Liverpool, a wcześniej wymienione zespoły, które zmierzyły się w niedzielę na Old Trafford, były typowane raczej do walki o najlepszą czwórkę.

Było to też starcie byłych piłkarzy. Po jednej stronie Ole Gunnar Solskjaer, po drugiej - Frank Lampard. Dla tego drugiego był to debiut w oficjalnym spotkaniu Chelsea. Znakomity przed laty pomocnik pokazał, że będzie chciał dostosować się do przeciwnika. Znalazł bowiem miejsce w składzie dla Mateo Kovacica, Jorginho, Rossa Barleya oraz Masona Mounta.

Początek w wykonaniu innej Chelsea mógł się podobać. Świetnie od pierwszych minut wyglądał Mount, a najgroźniejszy strzał oddał Tammy Abraham. Angielski napastnik trafił tylko w słupek. Z czasem jednak gospodarze dochodzili do głosu - głównie za sprawą fatalnych błędów Kurta Zoumy. Pierwszy zakończył się kiepskim strzałem Anthony'ego Martiala, a drugi - rzutem karny. Faulowany był Marcus Rashford, który chwilę później sam wymierzył sprawiedliwość.

Później w poprzeczkę trafił Emerson. To były ostatnie dobre akcje "The Blues" w tym spotkaniu. Wraz z trwaniem spotkania goście popełniali coraz więcej błędów, które wykorzystywali gospodarze. Po przerwie strzelili jeszcze trzy gole! Wszystkie padły po błyskawicznych kontratakach. Wykorzystali je Rashford, Martial oraz Daniel James.

Manchester United wygrał aż 4:0.

Manchester United - Chelsea 4:0 (1:0)

Bramki: Rashford 18 (rz.k.), 67, Martial 65, James 81.

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw - McTominay, Pogba - Pereira (74 James), Lingard (86 Mata), Martial - Rashford (86 Greenwood).

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson - Jorginho (73 Kante), Kovacic - Pedro, Mount, Barkley (58 Pulisic) - Abraham (66 Giroud).

Żółte kartki: Lingard, Lindelof, Martial - Zouma, Jorginho, Abraham, Kante.