Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Polska - Słowenia. Relacja i wynik na żywo

Przed reprezentacją Polski ostatni i jak się okazuje najważniejszy mecz turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W niedzielę podopieczni Vitala Heynena podejmą w Gdańsku Słowenię. Żeby zapewnić sobie awans "Biało-Czerwoni" potrzebują zaledwie jednego seta. Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Słowenia na Polsatsport.pl.

Od początku wszyscy fani siatkówki byli pewni, że najważniejszym spotkaniem Polaków podczas turnieju w Gdańsku będzie potyczka z Francją. Biało-Czerwoni w piątek pokonali Tunezję 3:0, a "Trójkolorowi" w takim samym stosunku odprawili Słoweńców.

W sobotę doszło do meczu dwóch absolutnych faworytów w grupie D. Polacy zaskakująco gładko pokonali Francuzów 3:0 i jedną nogą są już w Tokio. W niedzielę siatkarzom trenera Heynena wystarczy jeden set, by zapewnić sobie awans na igrzyska olimpijskie.

Słowenia w sobotę wygrała z Tunezją 3:0 i jak zapewnili jej reprezentanci, w meczu z Polską dadzą z siebie wszystko, by zatrzymać mistrzów świata. Po ostatnich spotkaniach wydaje się, że Biało-Czerwoni są absolutnym faworytem.

Polacy muszą jednak mieć się na baczności. W pięciu ostatnich spotkaniach między obiema reprezentacjami Słoweńcy byli lepsi czterokrotnie. Co więcej, sami polscy siatkarze starają się nie popadać w huraoptymizm.

- Chciałbym lekko stonować nastroje. Oczywiście wygraliśmy i to jest fajne. My jednak wiemy, że jeżeli wyjdziemy z nastawieniem wygrania jednego seta, to przegramy 0:3. Co by się nie działo. Musimy wyjść i wygrać mecz, żeby pokazać naszą siłę - stwierdził kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Zapewne w przypadku wygrania pierwszego seta przez Polaków, Vital Heynen da szanse zawodnikom, którzy grali mniej w meczach z Tunezją i Francją. Najpierw jednak trzeba skupić się na wywalczeniu awansu do Tokio. Czy Polacy będą mogli kupować bilety do Japonii? Odpowiedź w niedzielne popołudnie.

Wynik i relacja na żywo z meczu Polska - Słowenia od godziny 15.00 na Polsatsport.pl.