Piłkarz Premier League odpowiedział na wpis sprzed... pięciu lat! "Nie mów nikomu, że nie może czegoś osiągnąć"

Piłka nożna
Piłkarz Premier League odpowiedział na wpis sprzed... pięciu lat! "Nie mów nikomu, że nie może czegoś osiągnąć"
fot. PAP
Conor Hourihane (nr 14)

W sobotę na boiskach Premier League zadebiutował m.in. Conor Hourihane. Irlandczyk to idealny przykład na to, że zawsze warto marzyć. Przekonał się o tym jeden z kibiców, który kilka lat temu prosił piłkarza o nieco bardziej realistyczne życzenia.

W 2014 roku Hourihane był piłkarzem Plymouth Argyle. Jego zespół grał w League Two, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym. Udzielił wtedy wywiadu lokalnej gazecie, mówiąc m.in. o tym, że jego marzeniem jest gra w Premier League. Co ciekawe, bardzo szybko odpowiedział mu... kibic Aston Villi. - Jesteś najlepszym graczem klubu, ale Premier League? Tu są ambicje, a tam rzeczywistość - napisał.

 

Hourihane zapytał go po prostu, czy nie może marzyć. Od tego momentu postanowił jeszcze ciężej pracować na swój sukces, a wpis Craiga Taylora motywował go każdego dnia. Tego samego roku przeniósł się do Barnsley, a w 2017 roku zasilił szeregi Aston Villi, z którą awansował do Premier League. Ponad 100 milionów funtów, jakie wydał beniaminek na transfery, nie podważyły jego mocnej pozycji w drużynie Deana Smitha.

 

Irlandczyk znalazł się w pierwszym składzie na mecz z Tottenhamem. Spędził na boisku 81 minut, a jego drużyna pechowo przegrała 1:3, choć długo prowadziła. Hourihane mógł być jednak zadowolony. Mógł przede wszystkim pokazać temu kibicowi, że jednak się mylił.

 

- Cześć Craig, pamiętam twój wpis z 2014 roku. Zawsze pamiętałem o tym aż do dzisiaj. Jak na ironię jesteś kibicem Aston Villi, w której zadebiutowałem! Nigdy nie mów nikomu, że nie może czegoś osiągnąć - napisał na Twitterze. Jego wpis momentalnie stał się bardzo popularny.

 

Hourihane jest więc kolejnym dowodem, że dzięki ciężkiej pracy można dojść na szczyt.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie