PlusLiga: Jak będą wyglądały przygotowania Jastrzębskiego Węgla do nowego sezonu?

Siatkówka
PlusLiga: Jak będą wyglądały przygotowania Jastrzębskiego Węgla do nowego sezonu?
fot. Cyfrasport

22 sierpnia siatkarze i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla powrócą do treningów, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w lidze.

Trener Roberto Santilli zarządził start przygotowań do sezonu 2019/2020 na 22 sierpnia. W tym dniu siatkarze po raz pierwszy wyjdą na parkiet, a dzień później przejdą badania lekarskie.

 

Jak zwykle w przypadku jastrzębskiego klubu w inauguracyjnych zajęciach zabraknie kilku reprezentantów krajów zaangażowanych w przygotowania do rozgrywek na szczeblu państwowym (mistrzostwa Europy, Puchar Świata). Szkoleniowiec JW na starcie przygotowań nie będzie miał do dyspozycji Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Lukasa Kampy, Christiana Fromma oraz Grahama Vigrassa. W miejsce kadrowiczów do treningów z pierwszym zespołem dołączą adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

 

Od pierwszego dnia przygotowań obecni natomiast będą m.in. siatkarze, którzy mają za sobą grę w reprezentacji Polski, jak Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal oraz Michał Szalacha. Niewykluczone, że któryś z wymienionych zawodników z czasem ponownie dołączy do kadry biało-czerwonych, w zależności od decyzji selekcjonera Vitala Heynena dotyczących powołań na wrześniowe mistrzostwa Europy oraz październikowy Puchar Świata w Japonii.

 

W planie przygotowań Jastrzębskiego Węgla są m.in.: treningi na własnych obiektach, sparingi, a także udział w kilku turniejach.

 

– Wracam do treningów w klubie z pewnym niedosytem z zeszłego sezonu. Trzeba będzie udowodnić, przede wszystkim samemu sobie, zespołowi, kibicom, że Jastrzębski Węgiel jest teraz na krzywej wznoszącej i że będziemy walczyć o mistrzostwo Polski. Wystąpimy też w Lidze Mistrzów, co zawsze jest dodatkowym wyzwaniem i nobilitacją, bo można się pokazać w Europie, przed szerszą publicznością. Zatem z uśmiechem na ustach i ogromną energią przystąpię do tych przygotowań – powiedział libero Jastrzębskiego Węgla Jakub Popiwczak.

 

Pomarańczowi zainaugurują rozgrywki nowego sezonu 26 października wyjazdowym meczem z Chemikiem Bydgoszcz. Dzień wcześniej podczas losowania na gali w Sofii poznają grupowych rywali w Lidze Mistrzów, natomiast występy w europejskim pucharze rozpoczną w dniach 3-5 grudnia.

 

Plan sparingów Jastrzębskiego Węgla:

 

1. 22.08.2019 Start przygotowań do nowego sezonu
2. 17.09.2019 GKS Katowice (Jastrzębie-Zdrój, HWS, Al. Jana Pawła II 6)
3. 19.09.2019 MKS Będzin (Jastrzębie-Zdrój, HWS, Al. Jana Pawła II 6)
4. 21-22.09.2019 Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy. Rywale: GKS Katowice, Asseco Resovia Rzeszów, Curpum Lubin
5. 27.09 Stroitiel Mińsk (Jastrzębie-Zdrój, HWS, Al. Jana Pawła II 6)
6. 4-5.10.2019 Memoriał Jana Rutyńskiego w Lubinie. Rywale: Cuprum Lubin, Chemik Bydgoszcz, MKS Będzin
7. 11.10.2019 Oficjalna prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu (HWS, Al. Jana Pawła II 6)
8. 12-13.10.2019 Turniej Giganci Siatkówki, Kępno. Rywale: Gas Sales Piacenza Volley, Revivre Milano, PGE Skra Bełchatów
9. 18-20.10.2019 Memoriał Arkadiusza Gołasia, Swarzędz-Zalasewo. Rywale: ONICO Warszawa, PGE Skra Bełchatów, Aluron Virtu CMC Zawiercie
10. 26.10.2019 Inauguracja sezonu ligowego, Chemik Bydgoszcz (wyjazd)

CM, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie