Jedna ze zmian ma być żywcem przeniesiona z PGE Ekstraligi. W sezonie 2020 w meczowych składach drużyn pierwszoligowych miałoby się znaleźć ośmiu żużlowców, w tym po jednym do 23. roku życia. Właśnie taj jest obecnie w najwyższej klasie rozgrywek. Za takim rozwiązaniem opowiedziała się większość działaczy, którzy debatowali w Gdańsku. Jest więc bardzo duża szansa, że ten przepis zostanie zaakceptowany przez GKSŻ.

 

Druga zmiana dotyczy finansów. Obecnie maksymalna stawka za punkt, jaką otrzymują żużlowcy wynosi 1100 złotych, jednak nieoficjalnie wiadomo, że większość klubów płaci więcej. Działacze chcą więc podnieść górną granicę o 400 złotych. Ta nowość ma dotyczyć tylko Nice 1 Ligi.

 

Planowana jest jeszcze jedna istotna zmiana w regulaminie, a obowiązywać ma w pierwszej i drugiej lidze. Otóż od kolejnego sezonu w kadrze każdego klubu miałoby być maksymalnie 10 seniorów. 

 

Proponowane zmiany będą jeszcze omawiane i oczywiście muszą być oficjalnie zatwierdzone. Na razie, według starych zasad trwają jeszcze rozgrywki obecnego sezonu, który zakończy się dopiero w październiku.

 

Transmisje meczów Nice 1 Ligi Żużlowej na sportowych kanałach Polsatu. Podsumowanie każdej kolejki we wtorkowym Magazynie Żużlowym.