Polski piłkarz zdradził, że chciał go Juventus. "Wybrałem inną ofertę"

Piłka nożna
Polski piłkarz zdradził, że chciał go Juventus. "Wybrałem inną ofertę"
fot. Cyfrasport

Niewiele brakowało, by Wojciech Szczęsny nie był jedynym Polakiem w zespole Juventusu w sezonie 2019/2020. Mistrzowie Włoch poważnie interesowali się bowiem młodzieżowym reprezentantem kraju Szymonem Żurkowskim, ale pomocnik zdecydował się na przenosiny do Fiorentiny.

O możliwym transferze Żurkowskiego do zespołu "Starej Damy" mówiło się już kilka miesięcy temu, ale nie wszyscy wierzyli w medialne doniesienia. Sam piłkarz na konferencji prasowej, na której został zaprezentowany jako zawodnik Fiorentiny, potwierdził, że interesowała się nim także drużyna mistrzów Włoch. Pomocnik podpisał kontrakt  z drużyną z Florencji w styczniu, ale sezon dokończył w Górniku Zabrze.

 

- Transfer do Fiorentiny został zamknięty w styczniu, ale chciałem spędzić jeszcze sześć miesięcy w Górniku. Chciał mnie też Juventus, lecz z agentem podjąłem decyzję o wybraniu oferty "Violi" - stwierdził.

Żurkowski, który z Fiorentiną związał się czteroletnią umową, w nowym klubie zagra z numerem 27 na koszulce.

 

- Wybrałem ten numer, ponieważ z takim grałem na początku profesjonalnej kariery - przyznał.

 

Fiorentina zapłaciła za 21-latka około 4 milionów euro. Żurkowski na poziomie polskiej ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze rozegrał 65 meczów, w których strzelił 5 goli. W czerwcu wraz z kolegami brał udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Pomocnik wystąpił we wszystkich spotkaniach, a w starciu z Belgią (3:2) zdobył bramkę i zaliczył asystę.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie