Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam wymęczył awans do ostatniej rundy

Ajax Amsterdam zagra w czwartej rundzie eliminacji LM. Półfinaliści poprzedniej edycji Champions League w rewanżu z PAOK Saloniki przegrywali 0:1 na Johan Cruijff Arena, ale wrócili do świata żywych, w końcówce meczu zapewniając sobie triumf 3:2. W pierwszym spotkaniu w Salonikach było 2:2 i to amsterdamczycy wywalczyli awans.

Ajax Amsterdam już bez Lasse Schone, Frenkiego de Jonga i Matthijsa de Ligta przed tygodniem wywiózł z Grecji remis 2:2 i przed własną publicznością miał zaprezentować się o niebo lepiej. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi amsterdamskiej obrony w 23. minucie... i było 0:1. Strzelcem gola został Diego Biseswar, który bez zastanowienia uderzył z czuba zza pola karnego i bezradny Andre Onana mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W tym momencie awans był w rękach Greków, ale niezwykle mocna ofensywa gospodarzy wciąż miała mnóstwo czasu na strzelenie tylko jednego gola. Bardzo blisko szczęścia było już 32. minucie, kiedy do rzutu karnego podszedł Dusan Tadić, ale strzał Serba z jedenastu metrów znakomicie zatrzymał Alexandros Paschalakis. Kolejnej szansy na wyrównanie Tadić już nie zmarnował. Znowu podszedł do "jedenastki", tym razem zmylił bramkarza i do przerwy było 1:1.

Ajax męczył się długimi fragmentami spotkania, ale trzeba przyznać, że piłkarze Erika ten Haga zmarnowali mnóstwo doskonałych okazji na bramkę na 2:1. Wreszcie, w 79. minucie względny spokój przed końcówką spotkania zapewnił amsterdamczykom Nicolas Tagliafico, który trafił do siatki po podaniu Hakima Ziyecha. Jeszcze w samej końcówce gospodarze dostali kolejny rzut karny, który z zimną krwią wykorzystał Tadić. Bramkę na otarcie greckich łez zdobył dla PAOK w końcówce Biseswar, ale wygrana 3:2 dała awans Ajaksowi.

W 63. minucie na boisku zameldował się w barwach PAOK Karol Świderski.

W 4. rundzie eliminacji LM Ajax zagra z APOEL Nikozja, który w rewanżu ograł Karabach Agdam 2:0.

AFC Ajax - PAOK 3:2 (1:1)
Bramki: Dusan Tadić 43 (k), 85 (k), Nicolas Tagliafico 79 - Diego Biseswar 23, 90+3

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Ajax Amsterdam

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.