Liga Mistrzów: Szalone mecze trzeciej rundy eliminacji. Porto i Celtic za burtą

W rewanżowych spotkaniach 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów nie brakowało emocji. Wystarczy powiedzieć, że w rozgrywanym w Kijowie meczu pomiędzy Dynamem a Club Brugge padło aż sześć goli. Niespodziankę sprawili również piłkarze FK Krasnodar, którzy już w pierwszej połowie wbili FC Porto trzy bramki i wyrzucili faworyzowanych Portugalczyków za burtę Ligi Mistrzów. Do ewenementu doszło również w Kopenhadze, gdzie Crvena zvezda wywalczyła awans... po jedenastu seriach rzutów karnych.

Do rewanżu w Kijowie drużyna Tomasza Kędziory i znanego również z występów w Lechu Poznań Tamása Kádára podchodziła ze stratą jednego gola w pierwszym spotkaniu (0:1). Stratę tę udało się odrobić błyskawicznie, dzięki golowi strzelonemu już w 6. minucie przez Buyalskiego. Sytuacja Ukraińców skomplikowała się w 38. minucie, gdy najwyżej do dośrodkowania Vormera w polu karnym Dynama wyskoczył Deli i precyzyjnym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki gospodarzy. W 50. minucie nastąpiła jednak odpowiedź - kapitalną akcją lewą stroną pola karnego popisał się Verbić, który złamał ją do środka i uderzył technicznie w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się od obramowania, jednak następnie trafiła pod nogi czyhającego w polu karnym Shepeleva, a ten bez trudu wpakował ją do bramki drużyny z Brugii.

Kolejny ważny rozdział szalonego meczu miał miejsce między 82. a 84. minutą. Wówczas bowiem obie drużyny, ze względu na nadmierną ostrość w grze, straciły po jednym zawodniku. Najpierw za wycięcie rywala drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Burda, a chwilę później za "zdemolowanie" bramkarza Dynama z boiska wyleciał Tau.

Cztery minuty później na tablicy wyników wyświetlało się już 2:2, gdy akcję gości wykończył Vormer. Kibicom obu drużyn serca zaczęły bić szybciej również w dogrywce - w trzeciej minucie doliczonego czasu gry samobójcze trafienie zanotował Mechele, natomiast dwie minuty później wynik na 3:3 ustalił Openda i to ekipa Club Brugge awansowała do fazy play off Ligi Mistrzów. Cały mecz na boisku spędzili wspomniani wcześniej Kędziora i Kádár.

Ciekawie było również w Porto, gdzie "Smoki" zostały całkowicie zdominowane w pierwszej połowie przez FK Krasnodar. Po golach Vilheny i dublecie Suleymanova goście schodzili na drugą połowę z trzybramkową zaliczką. W 57. minucie prowadzenie Rosjan zredukował Ze Luis, a w 76. nadzieję w serca portugalskich kibiców wlał Diaz, jednak przyjezdnym udało się utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka.

Z eliminacjami nieoczekiwanie pożegnał się również Celtic, który przegrał na Celtic Park z mistrzem Rumunii CFR Cluj 3:4. Niesamowite chwile przeżywali kibice w Kopenhadze, gdzie Crvena zvezda wywalczyła awans dopiero po 11 seriach rzutów karnych.

Karabach Agdam - APOEL Nikozja 0:2 (0:1, wynik pierwszego spotkania 2:1 - awans APOEL)
Bramki: De Vincenti 34', Matić 68'.
Czerwona kartka: Richard 94' (za dwie żółte).

Rosenborg - Maribor 3:1 (0:1, wynik pierwszego spotkania 3:1 - awans Rosenborg)
Bramki: Soderlund 53', Konradsen 61', 81' - Vancas 45+2'.

Dynamo Kijów - Club Brugge 3:3 (1:1, wynik pierwszego spotkania 0:1 - awans Club Brugge).
Bramki: Buyalski 6', Shepelev 50', Mechele 90+3' (gol samobójczy) - Deli 38', Vormer 88', Openda 90+5'.
Czerwone kartki: Burda 82' (za dwie żółte) - Tau 84' (za dwie żółte).

FC Kopenhaga - Crvena zvezda 1:1 (1:1, wynik pierwszego spotkania 1:1 - awans Crvena zvezda po rzutach karnych)
Bramki: N'Doye 45' - Boakye 17'.
Czerwone kartki: Mas 112' (za dwie żółte) - Milunović 54' (za dwie żółte).

Ferencváros - Dinamo Zagrzeb 0:4 (0:1, wynik pierwszego meczu 1:1, awans Dinamo)
Bramki: Ademi 16', Petković 47', Olmo 55', Gojak 79'.
Karny nietrafiony: Petković 89'.
Czerwona kartka: Civic 69' (za dwie żółte).

Ajax Amsterdam - PAOK Saloniki 3:2 (1:1, wynik pierwszego spotkania 2:2 - awans Ajax)
Bramki: Tadić 43', 85', Tagliafico 79' - Biseswar 23', 90+4'.
Karny nietrafiony: Tadić 32'.

LASK Linz - FC Basel 3:1 (0:0, wynik pierwszego meczu 2:1 - awans Linz)
Bramki: Ranftl 59', Goiginger 89', Raguz 90+4 - Ademi 80'.

Olympiakos Pireus - Basaksehir 2:0 (0:0, wynik pierwszego spotkania 1:0 - awans PAOK)
Bramki: Semedo 55', Valbuena 78'.

Celtic Glasgow - CFR Cluj 3:4 (0:1, wynik pierwszego meczu 1:1 - awans CFR Cluj)
Bramki: Forrest 51', Edouard 61', Christie 76' - Deac 27', Omrani 74', 80', Tucudean 90+7'.

FC Porto - FK Krasnodar 2:3 (0:3, wynik pierwszego meczu 1:0 - awans FK Krasnodar)
Bramki: Ze Luis 57', Diaz 76' - Vilhena 3', Suleymanov 13', 34'.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.