- Serie badań i kontroli lekarskich wykazały, że Dani ma tzw. pachwinę sportowca. Potrzebny jest zabieg, który zostanie przeprowadzony w Barcelonie przez jednego z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Jeszcze w Hiszpanii rozpocznie rehabilitację, a następnie wróci do Gliwic, gdzie będziemy kontynuować leczenie – wyjaśnił fizjoterapeuta mistrzów Polski Grzegorz Biliński, cytowany w klubowym komunikacie.

 

29-letni Hiszpan został kupiony z Realu Murcia i podpisał ze śląskim klubem dwuletni kontrakt.

 

- Mam w sobie bardzo dużo zapału i nie mogę doczekać się pierwszych meczów oraz rywalizacji. Chciałbym wyjść na boisko tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie mogę się doczekać debiutu – mówił po zawarciu umowy z Piastem.

 

Po zakończeniu mistrzowskiego sezonu gliwiczanie stracili dwóch napastników – Czech Michal Papadopulos przeniósł się do kieleckiej Korony, a Paweł Tomczyk wrócił do Lecha Poznań po półrocznym wypożyczeniu.

 

Aquino jest wychowankiem Realu Murcia, ostatnio grał na wypożyczeniu w cypryjskim AEK Larnaka.

 

Oprócz Hiszpana gliwiczanie pozyskali latem innego napastnika, 20-letniego Dominika Steczyka, który został na rok wypożyczony z niemieckiego FC Nuernberg.

 

Aquino zdążył wystąpić w czterech oficjalnych spotkaniach Piasta – jednym w lidze, dwóch w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z BATE Borysów i meczu o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk. Za każdym razem wchodził na boisko jako rezerwowy.

 

Trener gliwiczan Waldemar Fornalik kilka razy podkreślił w rozmowach z dziennikarzami, że wraz z działaczami pracuje nad wzmocnieniem siły ofensywnej drużyny w tym okienku transferowym.