Jakich medali polscy kibice oczekują po siatkarzach na IO w Tokio?

Inne
Jakich medali polscy kibice oczekują po siatkarzach na IO w Tokio?
fot. CyfraSport

Reprezentacja Polski siatkarzy zakwalifikowała się do turnieju olimpijskiego w Tokio, wygrywając turniej interkontynentalny w Gdańsku. Tym samym podopieczni Vitala Heynena mogą w spokoju rozegrać dalszą część sezonu reprezentacyjnego. Czytelnicy Polsatsport.pl nie mają wątpliwości: Polacy wrócą z Tokio ze złotem!

Siatkarze Heynena będą jednymi z głównych faworytów do złota olimpijskiego w Tokio. Po pokonaniu Francji, Słowenii i Tunezji na turnieju kwalifikacyjnym są w gronie siedmiu zespołów, które mogą już czekać na 2020 rok pewni występu obok Brazylii, Rosji, USA, Argentyny i Włoch.
 
Po nieudanym występie w Rio trzy lata temu, tym razem Michał Kubiak, Wilfredo Leon i spółka ostrzą sobie zęby na medal i to złoty.
 
- Nie jestem zainteresowany innym medalem - powiedział Leon po zakończonym spotkaniu ze Słowenią, które dało nam awans.
 
Czytelnicy Polsatsport.pl zapytani o kolor medalu, z którym Polacy wrócą z Japonii praktycznie nie mieli wątpliwości. Aż 71% kibiców celuje w złoto! 5,8% uważa, że znajdziemy się w finale, jednak nie będzie nam dane zaznać największego sukcesu w świecie sportu, zagłosowało więc na medal srebrny. 6,1% jest zdania, że zdobędziemy brąz, z kolei 17% wybrało zakończenie turnieju olimpijskiego poza podium.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie