Piękny gol Klicha. Leeds w kolejnej rundzie Carabao Cup (WIDEO)

Leeds United wygrało wyjazdowy mecz 1/64 Carabao Cup z Salford 3:0. Trzeciego gola dla gości strzelił Mateusz Klich, który tym samym zaliczył pierwsze trafienie dla "Pawi" w tym sezonie. Bramka Polaka była przecudnej urody.

Klich jako jedyny z Polaków rozpoczął mecz Pucharu Ligi Angielskiej w pierwszym składzie ekipy Marcelo Bielsy. Na ławce znaleźli się Mateusz Bogusz i Kamil Miazek. Po pierwszej połowie było 0:1. Jedyną bramkę dla Leeds United zdobył wypożyczony z Arsenalu Eddie Nketiah, który strzałem do pustej siatki wykończył świetną akcję "Pawii".

Zaraz po przerwie goście byli już na dwubramkowym prowadzeniu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Gaetano Berardi. Chwilę później swoją bramkę mógł mieć również Klich, ale reprezentant Polski fatalnie spudłował z kilku metrów. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 58. minucie pomocnik Leeds wykończył w doskonały sposób kontrę Leeds, strzelając nie do obrony zza pola karnego. Tym samym ustalił wynik na 3:0.

W 87. minucie Klich został ukarany żółtą kartką. Na boisku spędził 90 minut w przeciwieństwie do pozostałych Polaków, którzy nie wstali w ogóle z ławki rezerwowych.

W kolejnej, drugiej rundzie Carabao Cup, Leeds zmierzy się ze Stoke, które ograło Wigan 1:0. Wtedy do gry wejdzie też większość klubów Premier League, między innymi Everton czy Leicester. W pierwszej rundzie doszło do kilku niespodzianek, odpadło między innymi Huddersfield, które przegrało z Lincoln 0:1.

Salford - Leeds United 0:3 (0:1)
Bramki: Eddie Nketiah 43, Gaetano Berardi 50, Mateusz Klich 58