Po udanym sezonie Wisła zakończyła rozgrywki pierwszej ligi na drugim miejscu po porażce w finałowej rywalizacji z Jokerem Mekro Świecie. Triumfatorki ligi z przyczyn organizacyjnych wycofały się z gry w barażach. Ich miejsce zajęły właśnie Warszawskie Syreny. Podopieczne Ewy Cabajewskiej okazały się lepsze od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i awansowały do krajowej elity.

 

W klubie doszło do pewnych zmian. Rolę trenera objął Adam Grabowski. Wiadomo, że będzie miał do dyspozycji pięć siatkarek grających w Wiśle w poprzednim sezonie. W stolicy zostanie Elena Nowgorodczenko – ukraińska rozgrywająca, dla której będzie to piąty sezon w barwach Wisły. W składzie zobaczymy też Katarzynę Marcyniuk, Katarzynę Połeć, Ewelinę Mikołajewską i Agnieszkę Banasiak.

 

Warszawski klub poinformował ostatnio o pozyskaniu Adrianny Adamek. To libero, która poprzednie cztery sezony spędziła w DPD Legionovii. W środę poinformowano także o zakontraktowaniu Aleksandry Lipskiej, która przeniesie się do Warszawy z Dąbrowy Górniczej.

 

Według komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej Wisły klub ma ogłosić jeszcze trzy nazwiska zawodniczek. Z trzema kolejnymi siatkarkami są prowadzone rozmowy.

 

Bemowskie Syreny trenują do nowego sezonu od 12 sierpnia. Ćwiczenia pod wodzą Adama Grabowskiego i Joanny Mirek odbywają się na piasku oraz w hali. Sezon LSK rozpoczną 12 października od starcia z ekipą #Volley Wrocław. Mecz zostanie rozegrany w Arenie Ursynów.