Borek zaskoczył Kloppa! "Teraz trofeum ma jeszcze większe znaczenie"

Piłka nożna

Liverpool pokonał Chelsea po thrillerze w Superpucharze Europy i udanie rozpoczął sezon na arenie międzynarodowej. Jurgen Klopp był zachwycony zdobyciem trofeum, co przyznał w rozmowie z Mateuszem Borkiem. - Najważniejsze było znalezienie drogi do triumfu, a nasza wiodła przez serię jedenastek - powiedział niemiecki menedżer The Reds.

Mateusz Borek: Jurgen Klopp, czyli najbardziej kochany zagraniczny trener przez polskich kibiców! Wiedział pan, że to występ numer 800 na ławce trenerskiej?
 
Jurgen Klopp: Nie wiedziałem! To był niezwykle ważny występ, a teraz nabrał jeszcze większego znaczenia. Moi chłopcy podjęli dzisiaj walkę i musieli stawić czoła różnym okolicznościom. Bramkarze obu drużyn popisywali się genialnymi paradami. Obie połowy zaczęliśmy lepiej, co w drugiej przypieczętowaliśmy golem, jednak Chelsea zawsze potrafiła wstać. Byliśmy nieco zbyt głęboko w linii pomocy, ale nie będę wchodził w szczegóły taktyczne. To noc, podczas której nie powinno się rozmawiać tylko o piłce nożnej, chociaż na boisku było jej bardzo wiele. Każdy z zespołów pokazał, jak bardzo zależy mu na zwycięstwie. Najważniejsze było znalezienie drogi do trofeum, w naszym wypadku był to konkurs rzutów karnych.
 
Wciąż jesteście głodni zwycięstw. Dobry początek sezonu jest bardzo ważny: to był obiecujący występ piłkarzy Liverpoolu, którzy zagrali na wysokiej intensywności.
 
To był świetny występ z obu stron. Każdy z topowych zespołów miał tego lata inny okres przygotowawczy - szczególnie w Anglii, gdzie zaczyna się ligę bardzo wcześnie. To był nasz trzeci mecz o stawkę, w każdym musieliśmy rzucić na murawę wszystko, co tylko mamy w zanadrzu. To był dobry występ, ale widzę mnóstwo miejsca do zmian na lepsze. To jednak dziś nie jest najważniejsze: w Superpucharze trzeba było podjąć walkę i ją wygrać.
 
Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.
Mateusz Borek, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze