Liga Europy: Legia Warszawa poznała rywala w IV rundzie! Legenda przyjedzie na Łazienkowską

Legia Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Europy zagra z Rangers FC. Szkoci w czwartek pokonali Midtjylland 3:1, a w dwumeczu 7:3. Pierwszy mecz odbędzie się 22 sierpnia w Warszawie.

Rangers eliminacje rozpoczęli już od I rundy. W niej pokonali 10:0 w dwumeczu gibraltarskie St Josephs. W kolejnej fazie wygrali skromniej, 2:0 z luksemburskim Niedercorn. Pierwsze spotkanie z Midtjylland zakończyło się wygraną Szkotów 4:2. Podopieczni Stevena Gerrarda prowadzili już 3:0, ale Duńczycy dzięki dwóm bramkom złapali kontakt. Ostatecznie Rangers wyjechali z Herning z bardzo dobrym rezultatem, który w rewanżu wystarczyło utrzymać.

Piłkarze z Glasgow nie myśleli jednak o bronieniu wyniku wywalczonego w Danii i od razu ruszyli do ataku, by jeszcze przed przerwą zapewnić sobie awans. Tak też się stało. W 14. minucie Sheyi Ojo pognał lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Alfredo Morelosa. Fatalny błąd popełnił defensor Midtjylland, który na dodatek dał się jeszcze przełożyć Kolumbijczykowi. 23-latek pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli. Bardzo podobna akcja, jednak tym razem napastnicy wymienili się rolami. Zagrywał Morelos, a sytuację wykończył Ojo. Takiej przewagi podopieczni Gerrarda nie mogli wypuścić z rąk. Co więcej, druga połowa zaczęła się od kolejnej bramki kolumbijsko-angielskiego duetu, a drugiego gola strzelił MorelosRangers mogli już bez żadnego strachu o wynik dokonać kilku zmian.

Midtjylland walczyło o choćby bramkę honorową. W 72. minucie Evander płaskim strzałem pokonał Allana McGregora. Chwilę później szkocki bramkarz ekipy z Glasgow ucierpiał przy jednym ze starć. Piłka, co prawda wpadła do siatki, ale arbiter słusznie dopatrzyła się faulu na golkiperze gospodarzy. Na pierwszy rzut oka cała akcja wyglądała dość niepokojąco, ale McGregor wyszedł z niej bez większego szwanku.

Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie. Rangers wygrali w dwumeczu 7:3 i pewnie awansowali do ostatniej rundy eliminacji. W niej czeka już na nich Legia Warszawa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 sierpnia w Warszawie. Rewanż tydzień później w Glasgow.

Rangers - Midtjylland 3:1 (2:0)
Bramkarz: Morelos 14, 49, Ojo 39 - Evander 72

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Katic, Flanagan - Kamara, Davis, Jack (Docherty 68') - Ojo (Jones 68'), Morelos (Defoe 81'), Arfield

Midtjylland: Hansen - Swiatczenko, Scholz, Nicolaisen - Cajuste (Mabil 46'), Onyeka, Evander, Anderson (Sparv 69'), Andersson - Wikheim, Kaba (Dovbyk 82')

Żółte kartki: Tavernier, Kamara - Nicolaisen, Scholz, Mabil, Kaba

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.