Zwycięstwo Przemysława Pawlickiego w turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego

Żużel

Żużlowiec MrGarden GKM Grudziądz Przemysław Pawlicki wygrał w Gnieźnie 11. edycję Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Kolejne lokaty zajęli Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) oraz Andrzej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils).

Zawody tradycyjnie rozgrywane były w historycznym klimacie. Uczestnicy do prezentacji wyjechali na wozach konnych w towarzystwie wojów i rycerzy, a przed pierwszym startem kibice zaśpiewali Bogurodzicę.

Ośmiu najlepszych zawodników z głównego turnieju wywalczyło awans do półfinału. Z dalszej rywalizacji zrezygnował jednak Rafał Okoniewski, a jego miejsce zajął Norbert Kościuch.

Ozdobą zawodów był bieg finałowy. Wprawdzie defekt zanotował reprezentant gospodarzy Olivier Berntzon, ale Pawlicki, Gomólski i Lebiediew walczyli o pierwszą lokatę do samej mety. Ostatecznie wygrał Pawlicki. Żużlowiec GKM Grudziądz oprócz szarfy i nagrody finansowej otrzymał królewską koronę, płaszcz i okolicznościowy miecz.

Wyniki:
1. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) (2,3,2,2,1) 10 + 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale
2. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) (2,2,1,2,2) 9 + 1. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale
3. Andrzej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils) (2,1,2,3,2) 10 + 2. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale
4. Oliver Berntzon (Car Gwarant Start Gniezno) (3,2,1,3,1) 10 + 2. miejsce w półfinale + 4. miejsce w finale
...
5. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno) (0,3,0,3,3) 9 + 3. miejsce w półfinale
6. Norbert Kościuch (Get Well Toruń) (1,1,3,1,2) 8 + 3. miejsce w półfinale
7. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno) (3,1,2,0,3) 9 + 4. miejsce w półfinale
8. Andriej Kudriaszow (Car Gwarant Start Gniezno) (1,0,3,1,3) 8 + 4. miejsce w półfinale