Bundesliga: Falstart Bayernu. Dwa gole Lewandowskiego nie wystarczyły do wygranej

Liga niemiecka rozpoczęła rozgrywki 2019/2020 meczem mistrza z jedenastą drużyną poprzedniego sezonu. Piątkowe spotkanie Bayernu Monachium z Herthą Berlin obfitowało w wiele zwrotów akcji i emocji. Na Allianz Arena padł remis 2:2, a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Monachijczycy po zakończeniu poprzedniego sezonu opuściło kilku doświadczonych zawodników m.in. Arjen Robben, Franck Ribery, Rafinha, James Rodriguez, czy Mats Hummels. Włodarze Bayernu, aby wzmocnić zespól przed rozgrywkami 2019/2020, ściągnęli na Allianz Arenę Lucasa Hernandez, Benjamina Pavarda, czy Ivana Perisicia. Kilka minut przed meczem internet obiegła informacja, że FC Barcelona i Bayern Monachium doszły do porozumienia w sprawie Philippe Coutinho. Mistrz Niemiec wypożyczy Brazylijczyka na rok i prawdopodobnie będzie on dostępny od następnej kolejki. Z nowych nabytków zagrał tylko Pavard, który parę stoperów stworzył z Niklasem Sule.

Hertha była dosyć aktywna w letnim okienku transferowym. Czego dowodem jest dołączenie do zespołu Ante Covica, takich piłkarzy jak Dodi Lukebakio, Eduard Löwen, czy Daishawn Redan. Berlin na Mediolan zamienił Valentino Lazaro, który przeszedł do Interu.

Spotkanie doskonale zaczęło się dla Bawarczyków. W 24 minucie Robert Lewandowski świetnie wykończył podanie Serge'a Gnabry'ego i wyprowadził Bayern na prowadzenie. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie 12 minut, ponieważ z duża pomocą szczęścia do ich bramki "trafił" Vedad Ibisevic. Piłka po strzale Lukebakio odbiła się od pleców Bośniaka i zaskoczyła Manuela Neuera. Berlińczycy poszli za ciosem i już po dwóch minutach objęli prowadzenie. Znów Ibisević dał o sobie znać. Napastnik Herthy doskonale wypatrzył Marko Grujica i sprytnym podaniem zaskoczył obrońców Bayernu. Serb dopełnił formalności i skierował piłkę do bramki obok bezradnego Neuera. Hertha nie oddała prowadzenia do przerwy i do szatni schodziła w dużo lepszych nastrojach, niż gospodarze.

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla Bawarczyków. Efektem ataków Bayernu był gol wyrównujący. Bezmyślnie w polu karnym kapitana reprezentacji Polski faulował Grujic, a jedenastkę na bramkę zamienił Lewandowski. Bayern przeważał w dalszej części meczu ale nie umiał skutecznie wykończyć akcji. Hertha odgrażała się groźnymi atakami, lecz wynik do końca meczu nie zmienił się i w pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Bundesligi padł remis.

W następnej kolejce Bawarczycy zmierzą się na wyjeździe z Schalke, a piłkarze Herthy u siebie zagrają z Wolfsburgiem.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 2:2 (1:2)

Bramki: Lewandowski 24, 60 (k) - Lukebakio 36, Grujic 38

Bayern: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Niklas Sule, Benjamin Pavard, David Alaba - Thiago Alcantara, Thomas Mueller (85. Renato Sanches), Corentin Tolisso - Serge Gnabry (86. Alphonso Davies) , Robert Lewandowski, Kingsley Coman

Hertha: Rune Jarstein - Lukas Klunter, Niklas Stark, Karim Rekik - Mathew Leckie, Vladimir Darida, Marko Grujic, Maximilian Mittelstadt, Ondrej Duda (78. Per Skjelbred) - Dodi Lukebakio (68. Davie Selke), Vedad Ibisevic (63. Alexander Esswein)

Żółte kartki: Mueller, Pavard, Lewandowski - Darida, Grujic, Mittelstadt

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.