LSK: Wisła Warszawa komplementuje skład przed nowym sezonem

Siatkówka
LSK: Wisła Warszawa komplementuje skład przed nowym sezonem
fot. Cyfrasport

Beniaminek ekstraklasy siatkarek Wisła Warszawa w ramach rozpoczętych w tym tygodniu przygotowań do sezonu trenuje na razie w hali i na plaży. W stołecznym klubie wciąż trwa kompletowanie składu na rozpoczynające się za dwa miesiące rozgrywki.

- Treningi na piasku potrwają do końca sierpnia, a etap koncentracji na przygotowaniu fizycznym do 7 września. Potem czekają nas turnieje i gry kontrolne oraz przygotowanie stricte siatkarskie, gra szóstkowa - zaznaczył w rozmowie trener, Adam Grabowski.

 

Jak dodał, na razie pod jego okiem ćwiczy dziewięć zawodniczek. W poniedziałek klub poinformował, że ze składu z poprzedniego sezonu pozostanie pięć siatkarek: Ukrainka Elena Nowgorodczenko, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Ewelina Mikołajewska oraz Agnieszka Banasiak. Wówczas zaznaczono, że pozyskano także pięć nowych, a z trzema kolejnymi prowadzone są rozmowy. W późniejszych dniach ogłoszono, że do drużyny dołączyły Adriana Adamek, Aleksandra Lipska oraz Katarzyna Olczyk.

 

- Skład jest wciąż na etapie kompletowania. Do 12 października mamy czas - podkreślił szkoleniowiec Wisły.

 

Tego dnia jego podopieczne zmierzą się na inaugurację w Arenie Ursynów z Volley Wrocław.

 

Grabowski jest nową postacią w stołecznym zespole. O jego zatrudnieniu poinformowano w niedzielę. Zastąpił na stanowisku Ewę Cabajewską, która wprowadziła założony w 2014 roku klub do krajowej elity. Prawo gry w niej warszawianki wywalczyły wiosną, wygrywając baraż z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Grabowski w poprzednim sezonie pracował w MKS Dąbrowa Górnicza. 

 

TERMINARZ, WYNIKI I TABELA LSK

JA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze