World Tour w siatkówce plażowej: Rudol i Szałankiewicz odpadli w 1/8 finału

Siatkarze plażowi Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz odpadli w 1/8 finału turnieju World Tour w Moskwie. W piątek przegrali z brązowymi medalistami igrzysk w Rio de Janeiro, Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 0:2 (15:21, 19:21).

Rudol i Szałankiewicz w II rundzie turnieju z cyklu World Tour toczyli bardzo wyrównany pojedynek z holenderskim duetem – Brouwer i Meeuwsen. Mecz od początku był bardzo zacięty. Żadna z par nie potrafiła wypracować sobie chociażby dwupunktowej przewagi do stanu 11:11. Później dzięki skutecznej grze na siatce przewagę zaczęli powiększać Holendrzy. Polakom nie udało się już dogonić "Pomarańczowych" i ostatecznie pierwszy set polska para przegrała 15:21.

Na początku drugiego seta Brouwer i Meeuwsen odkoczyli Polakom na dwa punkty. Jednak Rudol i Szałankiewicz, dzięki ambitnej grze doprowadzili do remisu. Żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi do końca pojedynku i zanosiło się na grę na przewagi. W końcówce Polakom zabrakło zimnej krwi, co wykorzystali Holendrzy, którzy wygrali(21:19).

Do rywalizacji w stolicy Rosji przystąpiła jeszcze jedna polska para. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa odpadły jednak już w eliminacjach.