Był na testach w Manchesterze United. Popełnił samobójstwo z powodu licznych kontuzji

Piłka nożna
Był na testach w Manchesterze United. Popełnił samobójstwo z powodu licznych kontuzji
fot. PAP

Potwierdziły się informacje o tym, że 20-letni Joel Darlington 18 marca tego roku popełnił samobójstwo po tym jak nie mógł poradzić sobie psychicznie z zakończeniem sportowej kariery. Wyniki śledztwa ujawniły, że młody Walijczyk odebrał sobie życie we własnym domu.

 

Ciało 20-latka zostało odnalezione w garażu przez matkę oraz jej drugiego syna. Joel powiesił się, zostawiając po sobie listy, z których wynikało, że od dłuższego czasu planował popełnić samobójstwo. Powodem tej decyzji były stany lękowe oraz depresja spowodowana licznymi kontuzjami, m.in. pleców, które uniemożliwiły mu spełnić jego największego marzenia - grać zawodowo w piłkę.

 

Przygodę z futbolem zaczynał w walijskim Bala Town. Ponadto reprezentował młodzieżowe reprezentacje Walii. Był uważany za duży talent. Dowodem na to zainteresowanie jego osobą przez Manchester United. Darlington trafił na testy do "Czerwonych Diabłów", ale złamanie ręki zatrzymało jego dalszą grę. Niedługo później pojawiły się u niego problemy z plecami. Leczenie nie przynosiło pozytywnych rezultatów, co oznaczało, że 20-latek musiał zakończyć grę w piłkę.

 

Taka diagnoza okazała się dla niego zbyt ciężka. Cierpiąc na stany lękowe, 18 marca postanowił odebrać sobie życie.

 

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie