Mistrz świata w lotach i mistrz olimpijski z Pjongczangu walczy z kolejną kontuzją

Inne
Mistrz świata w lotach i mistrz olimpijski z Pjongczangu walczy z kolejną kontuzją
fot. PAP

Aktualny mistrz świata w lotach narciarskich i mistrz olimpijski z Pjongczangu Norweg Daniel-Andre Tande odniósł podczas zgrupowania w Courcheval kolejną kontuzję kolana, która sprawia, że nie będzie mógł normalnie trenować przez co najmniej 4-6 tygodni.

Skoczek źle wylądował podczas środowego treningu. Po badaniach w czwartek i piątek lekarze stwierdzili, że nadwyrężył kontuzjowane wcześniej w lutym, w Lahti, lewe kolano. Kontuzja ta wyeliminowała wówczas Norwega z mistrzostw świata w Seefeld.

 

- Mam problemy ze zginaniem nogi, a także czuję ból podczas rozprostowywania jej. Właściwie to mogę tylko siedzieć. Mam nadzieję, że już w listopadzie będę mógł skakać i że będę w stanie walczyć o obronę tytułu MŚ w lotach w marcu w Planicy - powiedział skoczek.

 

Lekarz reprezentacji Guri Ekas wyjaśniła, że Tande będzie prowadził trening alternatywny, m.in. na rowerze oraz w siłowni z oszczędzaniem kolana, lecz skoki są wykluczone. "Tak długo, aż znikną jakiekolwiek symptomy po kontuzji. Mamy nadzieję że nastąpi to przed rozpoczęciem sezonu zimowego” - powiedziała.

 

Tande zdobył w karierze trzy złote medale mistrzostw świata w lotach narciarskich, indywidualnie w Kulm w 2016 roku oraz dwa lata później w Oberstdorfie indywidualnie i drużynowo. Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu zdobył złoty medal drużynowo.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze