Dwóch nowych zawodników do dyspozycji Grbicia w ZAKSIE

Siatkówka
Dwóch nowych zawodników do dyspozycji Grbicia w ZAKSIE
fot. CyfraSport
Banach (w białej koszulce) miał już okazję świętować dwa mistrzowskie tytuły z ZAKSĄ.

Po roku przerwy do pierwszego zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wraca Korneliusz Banach. Libero może się pochwalić udanymi sezonami w barwach mistrzów Polski. Do składu kędzierzynian dołączy również Filip Grygiel, który ma doświadczenie w grze na przyjęciu i ataku.

Banach, to kolejny po Kamilu Semeniuku kędzierzynianin, który wraca w szeregi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Libero karierę siatkarską rozpoczynał w Publicznym Sportowym Gimnazjum numer 5 w Kędzierzynie-Koźlu, następnie trafiając do MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, aby w 2010 roku znaleźć się w składzie ZAKSY, grającej w Młodej Lidze. Tam trenował m.in. pod okiem trenera Michała Chadały. Ambitny zawodnik, kilka lat później dołączył do pierwszego składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Trenowanie z pierwszą drużyną i gra u boku Pawła Zatorskiego było szansą, którą młody zawodnik wykorzystywał, co potwierdzał za każdym razem pojawiając się na boisku. Z ZAKSĄ Korneliusz Banach zdobył dwa tytuły mistrza kraju (2016, 2017), Puchar Polski (2017) oraz wicemistrzostwo (2018).
 
Ostatni sezon zawodnik spędził na treningach i grze w Strzelcach Opolskich i jak sam przyznaje mimo trudów na początku sezonu ostatni rok sporo go nauczył, nie tylko siatkarsko. - Za mną bardzo ciężki rok z wielu powodów. Jednak wiele wniosków wyciągnąłem, bardzo dużo mnie ta sytuacja nauczyła i mam nadzieję, że najgorsze już za mną – przyznał Korneliusz Banach, zaznaczając jak ważny był dla niego powrót do pierwszej drużyny ZAKSY. 
 
- Wracam z uśmiechem i z wielką motywacją do ciężkiej pracy. Zdaję sobie sprawę, kto występuje na mojej pozycji, ale chcę cały czas się uczyć i poprawiać w każdym elemencie, stawać się lepszym z każdym dniem i zapracować sobie swoją postawą by móc pokazać się również na boisku – deklaruje ambitny zawodnik, dodając. - Możliwość pracy w takim zespole, u boku takich zawodników i trenerów to szansa na duży rozwój. Miałem już okazję być w tym zespole przez trzy lata i wiem jak świetna atmosfera panuje wewnątrz klubu. Cieszę się na ponowną współpracę z tymi ludźmi – zaznaczył Banach.
 
Do zespołu prowadzonego przez Nikolę Grbicia dołączy również Grygiel, młodzieżowy reprezentant Polski (U-19, U-21) i wychowanek SK "Górnik" Radlin mimo młodego wieku ma na koncie grę na pozycji przyjmującego i atakującego. Grający również w SMS-ie Spała (przez 3 lata) zawodnik dał się poznać z dobrej strony, wielokrotnie wyrastając do roli lidera swoich drużyn, zdobywając także indywidualne wyróżnienia. Jak przyznał zawodnik propozycja mistrza Polski była ofertą nie do odrzucenia. 
 
- Gdy pojawiła się oferta z ZAKSY nie zastanawiałem się długo, bo wiedziałem że będzie to duże wyzwanie jak i szansa na rozwinięcie umiejętności. Trener Nikola Grbić jest bardzo dobrym fachowcem, więc również to przemawiało za tym by iść do Kędzierzyna i rozwijać się pod jego okiem - podkreślił nowy zawodnik.
ch, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie