Gwiazda Brazylii zrezygnowała z udziału w Pucharze Świata

Siatkówka
Gwiazda Brazylii zrezygnowała z udziału w Pucharze Świata
fot. Cyfrasport

Terminarz reprezentacyjny w tym sezonie jest niezwykle napięty. To dla siatkarzy wielkie obciążenie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Nic więc dziwnego, że nie są chętni do gry w narodowych barwach od pierwszego do ostatniego meczu i proszą szkoleniowców o zrozumienie i zwolnienie z gry w mniej ważnych imprezach. Tak właśnie postąpił gwiazdor Canarinhos Wallace.

Puchar Świata był jak dotąd bardzo prestiżową imprezą, bowiem triumf w tej imprezie gwarantował awans na igrzyska olimpijskie. Odkąd zrezygnowano z tego przywileju turniej stracił na wartości. Dodatkowo jest rozgrywany na sam koniec sezonu. Nic więc dziwnego, że wielu mocno wyeksploatowanych rozgrywkami graczy rezygnuje z udziału w imprezie.

 

Wiadomo, że w Japonii zabraknie kilku gwiazd reprezentacji Włoch i Rosji. Siatkarze obu ekip dwa dni przed rozpoczęciem turnieju mogą zakończyć zmagania w mistrzostwach Europy.

 

Swoją absencję zapowiedział również atakujący Brazylii Wallace, który niebawem po raz drugi zostanie ojcem. Informację ujawnił trener Renan dal Zotto. – Mamy kilku weteranów, którzy są naprawdę zmęczeni. Wallace jeszcze w tym roku zostanie ojcem i to są na pewno ważne momenty. Naszym celem jest Tokio 2020 i do tego czasu chcemy utrzymać grupę w możliwie niezmienionym składzie - powiedział cyrowany przez Globoesporte.globo.com.

 

W Pucharze Świata wezmą udział reprezentacje: Japonii, Polski, Argentyny, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, Rosji, Iranu, Australii, Egiptu i Tunezji. Rozgrywki rozpoczną się 1 października.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze