Włoskie media łączyły Balotellego z wieloma klubami, a najczęściej wymieniało się jego nazwisko w kontekście brazylijskiego Flamengo. Oczekiwania finansowe Super Mario okazały się jednak nie do przeskoczenia dla tamtejszych włodarzy.

 

Ostatecznie zamiast wylotu do Brazylii, włoski napastnik postanowił wrócić do kraju, gdzie związał się trzyletnią umową z beniaminkiem Serie A - Brescią. Szansę do debiutu w nowych barwach powinien otrzymać 25 sierpnia w konfrontacji z Cagliari.

 

Balotelli w swojej karierze występował w wielu klubach. Na szerokie wody wypłynął w Interze Mediolan. Następnie przeszedł do Manchesteru City skąd wrócił do Mediolanu, aby zasilić szeregi AC Milan. Po dwóch sezonach znowu wrócił na Wyspy Brytyjskie, gdzie został piłkarzem Liverpoolu. W barwach The Reds spędził tylko sezon i został wypożyczony do... Milanu. Po okresie włosko-angielskim zdecydował się na francuski kierunek - najpierw OSG Nice a potem Olympique Marsylia. Ponadto 29-latek rozegrał 36 meczów w reprezentacji Włoch, dla której strzelił czternaście goli.

 

TERMINARZ SERIE A