WTA w Cincinnati: Triumf Keys

Amerykańska tenisistka Madison Keys wygrała turniej WTA rangi Premier 5 w Cincinnati (pula nagród 2,94 mln dol.). W finale pokonała doświadczoną Rosjankę Swietłanę Kuzniecową 7:5, 7:6 (7-5).

Zacięte spotkanie trwało godzinę i 45 minut. W obu setach 34-letnia Kuzniecowa (najstarsza finalistka w historii tego turnieju) prowadziła już 5:3, ale końcówki tych partii należały do jej przeciwniczki.

Dla młodszej o 10 lat Keys to piąty turniejowy triumf w karierze. Obecnie Amerykanka zajmuje 18. miejsce na świecie, ale dzięki zwycięstwu w mocno obsadzonej imprezie w Cincinnati awansuje w poniedziałek na 10. lokatę.

Kuzniecowa w sobotnim półfinale rozegrała świetny mecz przeciwko rozstawionej z numerem jeden wiceliderce światowego rankingu Australijkę Ashleigh Barty, zwyciężając 6:2, 6:4.

Barty straciła w ten sposób szansę powrotu po krótkiej przerwie na pierwsze miejsce listy WTA.

W ćwierćfinale z turniejem pożegnała się aktualna liderka światowego rankingu (tutaj rozstawiona z numerem drugim) Naomi Osaka. Japonka z powodu kontuzji nie zdołała dokończyć pojedynku z Amerykanką Sofią Kenin.

W drugiej rundzie rywalizacji w USA odpadła Iga Świątek.