Dolberg odejdzie z Ajaksu Amsterdam i obierze zaskakujący kierunek?

Piłka nożna
Dolberg odejdzie z Ajaksu Amsterdam i obierze zaskakujący kierunek?
fot. PAP

Wydaje się już praktycznie pewne, że Kasper Dolberg odejdzie z Ajaksu Amsterdam i będzie kontynuował swoją karierę w OGC Nice. Francuski klub podobno porozumiał się już wstępnie z mistrzem Holandii, co do kwoty transferu, która razem z bonusami ma sięgać 25 mln euro.

Dwudziestojednoletni Dolberg poinformował Ajax, że chciałby opuścić Amsterdam. Powodem ma być to, że po obiecującym początku sezonu po raz kolejny usiadł on na ławce i trener Erik ten Hag nie darzy go takim zaufaniem, jakiego życzyłby sobie sam zawodnik. O Duńczyku mówi się, że nie do końca pasuje on do koncepcji drużyny, mimo że otrzymał on wystarczająco wiele szans, by zaprezentować swoje umiejętności w trakcie okresu przygotowawczego.

 

Również sam Dolberg optował w ostatnim czasie za przenosinami do do TSG 1899 Hoffenheim. Były asystent trenera ten Haga, a obecny szkoleniowiec TSG Alfred Shreuder chciał ściągnąć go do Niemiec na zasadzie wypożyczenia, jednak sam zawodnik wolał opuścić Holandię na stałe. Ekipa OGC Nice była bardziej zdecydowana, a biorąc pod uwagę fakt, że w obecnym sezonie zamierza zaatakować czołówkę Ligue 1, kierunek ten wydaje się bardzo atrakcyjny.

 

Transfer wydaje się przesądzony. W niedzielę Duńczyk trenował już indywidualnie, a w poniedziałek wyleciał do Francji, by uzgodnić ostatnie szczegóły kontraktu, który ma obowiązywać przez pięć lat. Rzecz jasna musi jeszcze przejść testy medyczne w Nicei, gdzie trenerem jest były piłkarz z absolutnego światowego topu - Patrick Vieira, jednak te powinny okazać się już tylko formalnością.

 

WYNIKI I TABELA LIGUE 1

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze