Gwiazda Dominikany miała wypadek. Czeka ją osiem tygodni przerwy

Siatkówka
Gwiazda Dominikany miała wypadek. Czeka ją osiem tygodni przerwy
fot. PAP

Gwiazda reprezentacji Dominikany Brenda Castilo miała wypadek samochodowy. W jego wyniku siatkarka doznała złamania ręki i będzie musiała pauzować ponad osiem tygodni.

Siatkarka była na wakacjach z rodziną w Las Terrenas w Samanie. Właśnie tam miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego libero reprezentacji Dominikany doznała złamania lewej ręki. Według lekarza Victora Figueroa zawodniczka będzie potrzebowała co najmniej ośmiu tygodni, aby wrócić do zdrowia, a potem wznowić treningi.

 

Kibice i władze federacji mają nadzieję, że zawodniczka będzie w pełni sprawna i gotowa do gry podczas kwalifikacji olimpijskich w styczniu 2020 roku.

 

Reprezentacja Dominikany była o krok od wywalczenia awansu na przyszłoroczne igrzyska w turnieju interkontynentalnym. Podopieczne Marcosa Kwieka wygrały z Azerbejdżanem i Kamerunem. W meczu z Brazylią doprowadziły do tie-breaka, lecz nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Siatkarki z Karaibów będą miały jeszcze jedną szansę na uzyskanie kwalifikacji podczas styczniowego turnieju kontynentalnego.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze