Koszmarny debiut Polaków w lidze tureckiej

Polski duet, który od tego sezonu występuje w beniaminku ligi tureckiej - Paweł Olkowski i Bartłomiej Pawłowski zadebiutowali w barwach Gazişehir Gaziantep FK. Jednak drużyna naszych rodaków uległa aż 0:5 Fenerbahce Stambuł w 1. kolejce Super Lig.

Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Victor Moses, który wykorzystał rzut karny. Sześć minut później ten sam zawodnik stanął przed szansą na pokonanie Gunaya Guvenca, ale tym razem bramkarz gości wyczuł intencje Nigeryjczyka i obronił jego próbę.

Jednak przyjezdni nie byli w stanie przeciwstawić się gospodarzom, którzy w 17. minucie za sprawą Vedata Muriqiego zdobyli drugą bramkę. Chwilę później sędzia po raz trzeci w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Tym razem do jedenastki podszedł turecki weteran - Emre Belozoglu i były gracz m.in. Interu Mediolan czy Newcastle United dał trzy bramkowe prowadzenie "Żółtym kanarkom".

Po przerwie miejscowi zwolnili nieco tempo, ale i tak byli w stanie zdobyć dwie bramki. W końcówce gry kolejne trafienia dla Fenerbahce zanotowali Nabila Dirar (74') i Ferdi Kadioglu (88').

Olkowski rozegrał całe spotkanie, natomiast Pawłowski został zmieniony w 65. minucie. W miejsce naszego skrzydłowego wszedł Mugdat Celik. Ponadto w ekipie beniaminka całe spotkanie rozegrał Abdul Aziz Tetteh, który w przeszłości był graczem Lecha Poznań.