Smarzek-Godek: Nie będziemy na ME, żeby sobie tylko pograć. Celem jest medal

Siatkówka

Polskie siatkarki przygotowują się do mistrzostw Europy, które rozpoczną się w najbliższy piątek. Pierwszy raz w historii turniej rozgrywany będzie w czterech krajach, jednym ze współorganizatorów jest Polska. Zespół Jacka Nawrockiego grać będzie w Łodzi i właśnie tam reprezentantki szlifują formę. Po zdecydowanie wygranych sparingach z Niemkami atmosfera w drużynie jest doskonała, wszystkie zawodniczki są zdrowe i pełne wiary w sukces. - Mam bardzo dobre przeczucia - mówi Malwina Smarzek-Godek.

Adrian Brzozowski: W hali już jest gorąco, bardzo gorąco będzie w trakcie meczów mistrzostw Europy. A jak będzie wyglądała gra reprezentacji Polski? Co Pani czuje kilka dni przed startem tego ważnego turnieju.

 

Malwina Smarzek-Godek: Mam bardzo dobre przeczucia. Zagrałyśmy dwa sparingi z Niemkami, myślę, że grałyśmy dobrze. Oczywiście jest kilka rzeczy do poprawy, ale wyglądało to całkiem przyzwoicie. Odseparowałyśmy się już od tematu kwalifikacji olimpijskich, trenujemy, treningi wyglądają fajnie, wszyscy są zdrowi, więc będzie dobrze.

 

Co będzie najgroźniejszą bronią reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy. Widzieliśmy ostatnio różne oblicza tej drużyny, która twarz jest najbliższa temu, co jest teraz?


Zbierzemy wszystkie te rzeczy, które były dobre i je pokażemy. Jeżeli byśmy zagrały tylko te najlepsze akcje, byłoby ekstra. Turniej będzie bardzo długi i ciężki. Bardzo ważne będzie też zdrowie, to, jak wytrzymamy trudy mistrzostw.

 

Możecie otwarcie powiedzieć, co chciałybyście ugrać na tych mistrzostwach?

 

Medal, obojętnie jakiego koloru, ale medal. To jest marzenie. Nie będziemy na tym turnieju tylko po to, by sobie pograć. Dwa lata temu byłyśmy blisko czwórki, a wtedy byłyśmy w zupełnie innym miejscu niż jesteśmy teraz.

 

TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY SIATKAREK

 

Mistrzostwa Europy siatkarek będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

Adrian Brzozowski, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie