Puchar Włoch: Jedenastu Polaków w składach. Ośmiu z awansem

Rozgrywki włoskiej Serie A zostaną zainaugurowane dopiero 24 sierpnia, ale w minioną niedzielę odbyły się mecze 1/32 rozgrywek Coppa Italia. W czternastu rozegranych konfrontacjach zgłoszonych do gry było jedenastu Polaków, z czego siedmiu miało okazję zaprezentować się na boisku. Ośmiu z nich awansowało do kolejnej rundy.

Szymon Żurkowski na ławce, natomiast w bramce Fiorentiny wystąpił Bartłomiej Drągowski, a jego zespół zwyciężył Monzę 3:1. Między słupkami stanął także Łukasz Skorupski, którego Bologna wygrała z Pisą 3:0. Kto jeszcze zaprezentował się na boisku z Biało-Czerwonych? Mariusz Stępiński rozegrał w linii ataku pełne dziewięćdziesiąt minut w starciu z Cagliari, które okazało się lepsze 2:1. W barwach tych drugich cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Sebastian Walukiewicz. Podobny los spotkał Łukasza Teodorczyka, który przyglądał się jak jego Udinese pokonuje Sudtirol 3:1 oraz Pawła Dawidowicza. W przypadku tego drugiego, jego Verona przegrała po dogrywce z Cremonese 1:2.

Powodów do radości nie ma z pewnością Paweł Jaroszyński. Co prawda, Polak zagrał od pierwszej do ostatniej minuty z Lecce, ale jego Salernitana przegrała aż 0:4 i odpadła z dalszej rywalizacji Coppa Italia. W grze natomiast pozostają Thiago Cionek ze SPAL, który mógł cieszyć się z triumfu 3:1 nad FeralpiSalo oraz gry w pełnym wymiarze, a także polski duet z Sampdorii - Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Ten pierwszy rozegrał całe spotkanie, zanotował asystę i został ukarany żółtą kartką, podczas gdy jego klubowy partner zszedł z boiska w 85. minucie. Ekipa z Genui zwyciężyła Crotone 3:1.