Wielokrotna mistrzyni świata zawieszona po testach antydopingowych

Inne
Wielokrotna mistrzyni świata zawieszona po testach antydopingowych
fot. PAP/EPA

Kanadyjka Laurence Vincent-Lapointe, 11-krotna mistrzyni świata w kajakarstwie w konkurencji kanadyjek, została tymczasowo zawieszona w związku z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego. To znaczy, że nie wystąpi w mistrzostwach świata na Węgrzech, które rozpoczną się już w najbliższą środę i będą kwalifikacja do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Jak podała Międzynarodowa Federacja Kajakowa (ICF), Vincent-Lapointe pozostanie zawieszona do czasu zakończenia postępowania. Pełne przesłuchanie odbędzie się w późniejszym terminie.

 

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, że stało się to w przeddzień naszego największego wydarzenia w roku. Prawa sportowca muszą być respektowane, dlatego nie będziemy niczego komentować, dopóki przesłuchanie się nie zakończy - powiedział sekretarz generalny ICF Simon Toulson.

 

27-letnia Vincent-Lapointe zdobyła aż 11 złotych medali mistrzostw świata. Sześciokrotnie triumowała w konkurencji C1 na 200 metrów, cztery razy w C2 na 500, a ponadto w zeszłym roku zwyciężyła w C1 na 5000 metrów.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze