Nieudany wieczór Polaków w Championship. Porażki drużyn Grosickiego i Bielika

Kamil Grosicki oraz Krystian Bielik nie będą mile wspominali swoich występów w 4. kolejce Championship. Ekipa "Grosika" - Hull City uległa u siebie Blackburn Rovers 0:1. Z kolei zespół Bielika - Derby County również na własnym terenie przegrał z Bristol City 1:2. Obaj nasi rodacy rozegrali całe spotkania.

Wtorkowy mecz dla Grosickiego i spółki mógł rozpocząć się znakomicie. Już w 13. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł najlepszy strzelec "Tygrysów" z poprzedniego sezonu - Jarrod Bowen. Jednak skrzydłowy Hull City nie potrafił pokonać golkipera gości - Christiana Waltona ze stałego fragmentu gry.

Przyjezdni w drugiej połowie zostali nagrodzeni za swoją postawę. Byli bowiem stroną przeważającą w tym starciu, a w 62. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Derricka Williamsa. Przy bramce Irlandczyka asystował weteran angielskich boisk, Stewart Downing.

Z kolei Derby z Bielikiem w składzie do przerwy przegrywały dwiema bramki. Najpierw w 16. minucie wynik otworzył Andreas Weimann. W doliczonym czasie w jego ślady poszedł Josh Brownhill i piłkarze "Baranów" na przerwę schodzili znajdując się w bardzo trudnym położeniu.

Po przerwie Bielik wraz z kolegami mieli olbrzymią przewagę, ale gola kontaktowego strzelili dopiero pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Na Pride Park fanom miejscowej drużyny odrobinę radości dali rezerwowi - Florian Jozefzoon i Jack Marriott. Ten pierwszy asystował przy golu angielskiego napastnika.