Kilka z nich znajdzie się w regionach północno-wschodniej Japonii, dotkniętych trzęsieniem ziemi i tsunami w 2011 roku oraz w okolicach Kumamoto, które także ucierpiało w 2016 roku w wyniku trzęsienia. Najwięcej - pięć ekranów zostanie zlokalizowanych w samym Tokio. Znana już jest ich lokalizacja w parkach Yoyogi i Inokashira, w budynku administracji regionalnej w Shinjuku oraz w dzielnicach Ikebukuro i Morioka.

 

"Na żywo" igrzyska będą mogli oglądać także mieszkańcy miast w prowincji Saitama: Chiby, Asaki i Sayamy. W prefekturze Fukushima, w północno-wschodniej części kraju w miastach Aizuwakamatsu, Koriyama, Iwaki oraz Sendai.

 

W prowincji Kanagawa, na południe od Tokio, zainstalowanych zostanie pięć ekranów: dwa w Jokohamie, dwa w Fujisawie i jeden w Odawara. Po jednym stanie w Sapporo, Mito, Morioce, Yamanashi i Kumamoto.

 

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnie igrzyska rozgrywane były w "Kraju Kwitnącej Wiśni" w 1964 roku, a zimowe w Sapporo w 1972 oraz Nagano w 1998.

 

Igrzyska paraolimpijskie zaplanowano w dniach 25 sierpnia - 6 września.