- Nie jest tajemnicą, że moich zawodników czeka dużo przygotowań fizycznych. Na razie są to przygotowania do przygotowań. Chcemy wyrównać poziomy między zawodnikami, później skupimy się na pracy fizycznej w siłowni. Na końcu popracujemy nad naszym stylem gry, zawodnicy są już tego świadomi. Ważne jest, żebyśmy skupili się na drodze, którą chcemy pójść. Jest bardzo dużo energii w drużynie - zaczął Gogol.

Mariusz Wlazły powiedział, że PGE Skra zamazać plamę po niezbyt udanym poprzednim sezonie. Zespół ten przecież zawsze zamierza walczyć o złote medale.

- Cieszę się, że Mariusz tak powiedział, że stawia sobie tę poprzeczkę wysoko. Ja koncentruję się na tym, na co mam wpływ tu i teraz. W moich zawodnikach jest chęć rewanżu i złość sportowa po pechowym poprzednim sezonie. Najważniejsze jest jednak to, co przed nami. Trzon drużyny jest bardzo podobny - dodał trener.

Gogol wkrótce dołączy do reprezentacji Polski, aby zakończyć sezon reprezentacyjny. W Bełchatowie wszyscy jednak wiedzą, co mają robić oraz na czym zależy trenerowi.

- Spędzę z drużyną jeszcze cztery tygodnie siatkarskiego czasu, a to jest bardzo dużo. Z racji tego, że nie mamy aż tak szerokiej kadry, w tym zaledwie jednego przyjmującego, będziemy unikać sparingów. Terminarze 1 Ligi oraz PlusLigi są bardzo rozbieżne i zróżnicowane, zagramy jeszcze dwa turnieje przed sezonem - zakończył Gogol.