"Miłe złego początki" - to stwierdzenie idealnie pasuje do obecnej dyspozycji jednych i drugich, którzy bardzo dobrze weszli w tegoroczne zmagania zaplecza PKO Ekstraklasy. Radomianie jako beniaminek zainkasowali w dwóch pierwszych kolejkach komplet punktów, wygrywając dwukrotnie u siebie 2:1 odpowiednio z GKS-em Tychy oraz Stomilem Olsztyn. W trzeciej serii gier nie było już na optymistycznie, ponieważ Radomiak zdecydowanie przegrał na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 0:3. Mogło wydawać, że ubiegłoroczny drugoligowiec wróci na właściwe tory w domowym starciu z Wartą Poznań, lecz ekipa z Wielkopolski zwyciężyła 2:0.

 

Podobnie scenariusz wygląda w przypadku jastrzębian, którzy najpierw bezbramkowo zremisowali w delegacji z Puszczą Niepołomice, aby tydzień później wygrać u siebie z GKS-em Tychy 2:1. Porażka podopiecznych Jarosława Skrobacza nastąpiła w trzeciej serii gier w Olsztynie ze Stomilem 1:2. W poprzedniej kolejce GKS zremisował na własnym boisku 1:1 z GKS-em z Bełchatowa.

 

Bezpośrednia konfrontacja radomian z jastrzębianami to idealna okazja dla jednych i drugich, aby spróbować wrócić na zwycięską ścieżkę. Ostatni raz oba zespoły rywalizowały ze sobą w drugiej lidze w sezonie 2017/2018. Wówczas w Radomiu padł remis 1:1, natomiast w Jastrzębiu zwyciężyli goście 2:1. Jak będzie tym razem?

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

 

Relacja i wynik na żywo meczu Radomiak Radom - GKS 1962 Jastrzębie od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.