Kłopoty Włoszek podczas wylotu do Polski! Nieoczekiwana kontrola dopingowa

Siatkówka
Kłopoty Włoszek podczas wylotu do Polski! Nieoczekiwana kontrola dopingowa
fot. PAP

Reprezentacja Włoch będzie najsilniejszym rywalem Polek w grupie B na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy. Squadra Azzurra wybrała się już do naszego kraju, jednak nieoczekiwanie w Polsce zameldowało się 13 zawodniczek. Atakująca Alessia Orro została w kraju i przechodzi testy antydopingowe.

Włoszki miały zgodnie z planem polecieć w środę z Mediolanu do Warszawy, aby stamtąd dojechać do Łodzi, która stanie się ich sportowym domem na najbliższe dni. Tam Squadra Azzurra ma zmierzyć się w grupie B mistrzostw Europy z Belgią, Słowenią, Portugalią, Ukrainą oraz gospodyniami, Polkami.
 
W Polsce stawiło się jednak zaledwie 13 zawodniczek z 14-osobowej kadry, bowiem nieoczekiwanie w kraju pozostać musiała rozgrywająca Alessia Orro.
 
21-latka została poddana nieoczekiwanej kontroli antydopingowej NADO (National Anti-Doping Organization) i jej przybycie do Atlas Areny opóźni się o niemal całą dobę. Z zawodniczką na lotnisku pozostała lekarz kadry, Alessandra Favoriti. 
 
Do Polski mają dotrzeć w czwartek tuż po południu. Przypomnijmy, że o 14:30 zaplanowano konferencje prasowe zespołów, a Włochy mają reprezentować szkoleniowiec Davide Mazzanti oraz kapitan zespołu, Cristina Chirichella.
 
Spotkanie Polski z Włochami zakończy rywalizację w łódzkiej grupie 29 sierpnia. Teoretycznie może to być spotkanie o pierwsze miejsce w grupie B.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie