Liga Mistrzów: Koncert Olympiakosu! Imponująca zaliczka przed rewanżem

Za nami kolejne spotkania ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W środę lepiej poradzili sobie gospodarze. W dwóch przypadkach byli górą, a mecz Young Boys z Crveną zvezdą zakończył się remisem. Aż czterobramkową zaliczkę przed rewanżem wypracowali sobie piłkarze Olympiakosu, a dwubramkową - Dinama Zagrzeb.

Chorwaci losy tego meczu rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Wynik spotkania otworzył Bruno Petković, który w 8. minucie wykorzystał rzut karny. Na 2:0 podwyższył Mislav Orsić. Szybko grę wznowił golkiper gospodarzy, Dominik Livaković, defensorzy Rosenborga nie popisali się w grze głową i 26-latek uderzeniem lewą nogą - jak się później okazało - ustalił rezultat tego meczu.

Z kolej 4:0 wygrał Olympiakos. W 30. minucie dokładnym strzałem popisał się napastnik ekipy z Pireusu, Miguel Guerrero. Grecy udokumentowali swoją przewagę również drugim trafieniem. Tuż po wejściu na boisku świetnie w polu karnym odnalazł się Lazar Randjelović i pokonał rosyjskiego golkipera. Kilka minut później młody Serb raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, a wynik ustalił technicznym uderzeniem Daniel Podence, który tym samym niemal na pewno rozstrzygnął losy dwumeczu.

Niezwykle ciekawie zapowiada się natomiast rewanżowe starcie Young Boys z Crveną zvezdą. Lepiej środowe spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Rogera Assale. Później dwa celne ciosy wyprowadzili jednak Serbowie. Do remisu doprowadził Milos Degenek, a na 2:1 tuż po przerwie strzelił Mateo Garcia. Zaraz po pojawieniu się na boisku rzut karny wykorzystał jednak doświadczony Guillaume Hoarau i sprawa awansu rozstrzygnie się za tydzień.

Dinamo Zagrzeb - Rosenborg 2:0 (2:0)
Bramki: Bruno Petković 8 (k), Mislav Orsić 28

Olympiakos - Krasnodar 4:0 (1:0)
Bramki: Miguel Angel Guerrero 30, Lazar Randjelović 78, 85, Daniel Podence 89

Young Boys - Crvena Zvezda Belgrad 2:2 (1:1)
Bramki: Roger Assale 7, Guillaume Hoarau 76 - Milos Degenek 18, Mateo Garcia 46

WYNIKI LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.