Wielki transfer Polaka! Przeniesie się do Lazio i... zostanie wypożyczony

Piłka nożna
Wielki transfer Polaka! Przeniesie się do Lazio i... zostanie wypożyczony
fot. Cyfrasport

Według włoskich mediów, piłkarz Piasta Gliwice Patryk Dziczek jeszcze w piątek przejdzie testy medyczne w ekipie Lazio. Nie będzie mu jednak dane długo zagrzać miejsca w ósmej ekipie poprzedniego sezonu Serie A. Ma bowiem zostać od razu wypożyczony do drużyny z zaplecza włoskiej ekstraklasy, a mianowicie U.S. Salernitana 1919.

Według Il Messaggero dwudziestojednoletni wychowanek Piasta Gliwice jeszcze w piątek ma znaleźć się w Rzymie, gdzie przejdzie testy medyczne w Lazio i w przypadku pozytywnego ich przejścia podpisze z "Biancocelestimi" kontrakt. Jak na razie nie będzie mu jednak dane występować na Stadio Olimpico, bowiem ma zostać od razu wypożyczony do występującej w Serie B Salernitany. Oba kluby łączy osoba właściciela, którym jest Claudio Lotito.

 

 

Dziczek występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Ma na swoim koncie 71 występów w pierwszej drużynie Piasta Gliwice, na przestrzeni których strzelił 5 goli a także zanotował 2 asysty. Ponadto regularnie bronił barw młodzieżowych reprezentacji Polski - w kadrze U-21 rozegrał 14 spotkań.

 

Sezon 2018/2019 Serie B Salernitana zakończyła na 16. miejscu i musiała walczyć o pozostanie na zapleczu najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej w barażach. Ostatecznie jednak, po konkursie rzutów karnych, odprawiła z kwitkiem ekipę Venezia FC.

 

TERMINARZ SERIE A

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze