Lavicka: Lechia będzie bardzo zmobilizowana

Piłka nożna
Lavicka: Lechia będzie bardzo zmobilizowana
fot. PAP

Trener Śląska Wrocław Vitezslav Lavicka przed meczem piłkarskiej ekstraklasy z Lechią przyznał, że spodziewa się bardzo trudnego meczu w Gdańsku. - Lechia będzie bardzo zmobilizowana i zmotywowana - powiedział.

Śląsk po pięciu kolejkach piłkarskiej ekstraklasy ma na koncie 13 punktów i jest liderem tabeli. Czeski trener Wojskowych przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż nie we wszystkich wcześniejszych spotkaniach jego ekipa była lepsza od rywala.

 

- Muszę przyznać, że szczęście na początku sezonu jest po naszej stronie. Ale nie byłoby tego szczęścia, gdybyśmy mocno nie pracowali. Dajemy z siebie maksimum na boisku, mamy dobrą organizację gry i ciężko wszyscy pracują. Stąd się biorą sytuacje bramkowe i gole. Mamy dużo radości, ale zdajemy sobie sprawę, że nie byliśmy lepszą drużyną we wszystkich meczach, ale walczyliśmy i przyszło zwycięstwo. Musimy dalej robić swoje - dodał.

 

Teraz w sobotę wrocławian czeka wyjazd do Gdańska na mecz z Lechią, która zajmuje szóste miejsce w tabeli. Zespół trenera Piotra Stokowca w tym sezonie u siebie jeszcze nie wygrał, ale też nie przegrał (0:0 z Wisłą Kraków, 1:1 z Jagiellonią Białystok).

 

- Lechia ma nie tylko bardzo dobrą linię pomocy, ale cały zespół jest mocny. Właśnie jesteśmy po analizie i widzieliśmy, że są silni tak samo w obronie, jak i w ofensywie. Ten mecz to będzie dla nas duże wyzwanie - skomentował trener Śląska.

 

Po pauzie za cztery żółte kartki do gry wraca Krzysztof Mączyński, który ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. W ostatnim spotkaniu zastąpi go Michał Chrapek i zaprezentował się na tyle dobrze, iż nie jest wykluczone, że też znajdzie się w wyjściowym składzie.

 

- Michał zrobił dobrą robotę. Miał elementy, które zrobił bardzo dobrze, miał takie, które mógł nieco lepiej, ale walczył dla całej drużyny i jestem zadowolony z jego postawy. Czy zagra on, czy Jakub Łabojko, a może jeszcze ktoś inny, to się okaże. To jest problem dla trenera, ale pozytywny. Musicie zobaczyć, jaka jest intensywność treningów, jaka jest walka o miejsce w składzie. To mnie bardzo cieszy - przyznał Lavicka.

 

W poprzednim sezonie w Gdańsku padł remis 1:1, a we Wrocławiu wygrała Lechia 2:0. Ostatni raz "Wojskowi" na stadionie rywala wygrali w 2014 roku (4:1).

 

- Jak zawsze koncentrujemy się na własnej grze. Czeka nas daleka droga do Gdańska i trudny przeciwnik, który będzie bardzo zmotywowany i zmobilizowany. Ale my dalej będziemy robić swoje i dalej chcemy grać o zwycięstwo - zapowiedział trener Śląska.

 

Początek meczu w sobotę o godz. 17.30.

 

WYNIKI I TABELA PKO EKSTRAKLASY

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze