Kapitan reprezentacji Czarnogóry wzmocni Aluron Virtu CMC Zawiercie

Siatkówka
Kapitan reprezentacji Czarnogóry wzmocni Aluron Virtu CMC Zawiercie
fot. PAP/EPA

Aluron Virtu CMC pozyskał nowego przyjmującego. Jest nim 29-letni kapitan reprezentacji Czarnogóry Vojin Ćaćić. W poprzednim sezonie występował on w lidze tureckiej w ekipie Inegol Belediyespor. Odniósł on w swej dotychczasowej karierze sporo sukcesów – ma na koncie między innymi zwycięstwo w Lidze Europejskiej oraz klubowe mistrzostwo Azji.

– Vojin to bardzo dobry siatkarz we wszystkich elementach. Przede wszystkim jest bardzo doświadczony, ma za sobą wiele lat gry w Lidze Mistrzów oraz w reprezentacji Czarnogóry, która zapewniła sobie niedawno historyczny awans na mistrzostwa Europy. Będzie dla nas bardzo ważnym graczem, zwłaszcza w kontekście debiutu w europejskich pucharach – chwali nowego Jurajskiego Rycerza trener Aluron Virtu CMC Mark Lebedew.
 
 
Ćaćić pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w Budvanskiej Rivijerze Budva, z którą wielokrotnie zdobywał mistrzostwo i Puchar Czarnogóry, a także miał okazję grać w Lidze Mistrzów. W trakcie sezonu 2013/14 przeniósł się do francuskiego Rennes Volley, a rok później w podobnych okolicznościach trafił do tureckiego Sahinbey Belediyespor. Później przez dwa lata występował w lidze irańskiej, najpierw w barwach Samen Al-Hojaj Khorasan, a następnie w ekipie Sarmayeh Bank, z którą zdobył mistrzostwo Azji i kraju. W sezonie 2017/2018 był klubowym kolegą Bartosza Kurka i Dawida Konarskiego w Ziraacie Bankası Ankara. Drużyna ze stolicy Turcji dotarła wtedy do finału Pucharu CEV. Ostatni rok spędził w zespole İnegöl Belediyespor, z którym zakończył zmagania w lidze tureckiej na 9. pozycji.
RM, Aluron Virtu CMC Zawiercie

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze