MLS: Naganne zachowanie Rooney'a! Anglik uderzył rywala łokciem w twarz (WIDEO)

Wayne Rooney dopuścił się skandalicznego zachowanie w meczu ligi MLS. Drużyna słynnego angielskiego napastnika - D.C. United podejmowała New York Red Bulls, ale największa gwiazda gospodarzy zakończyła swój występ przedwcześnie. Powód? Uderzenie łokciem w twarz zawodnika rywali - Cristiana Cásseresa Juniora. Sędzia bez wahania ukarał niespełna 34-latka czerwoną kartką.

W 24. minucie były kapitan reprezentacji Anglii podczas standardowej walki o piłkę po wykonaniu stałego fragmentu gry, trafił gracza drużyny przeciwnej łokciem w twarz. Chwilę po tym zdarzeniu Cásseres Junior potrzebował pomocy medycznej. Z kolei arbiter, który przerwał grę obejrzał całe zajście na systemie VAR.

Po wnikliwej analizie sędzia Isamail Elfath nie miał wątpliwości, że Rooney zawinił. Za nokaut na zawodniku drużyny przyjezdnej został ukarany czerwoną kartką. Wychowanek Evertonu w tym sezonie został już po raz drugi wyrzucony z boiska. 6 kwietnia w meczu z Los Angeles FC (0:4) gracz pochodzący z Liverpoolu również przedwcześnie musiał udać się do szatni.

Rooney w tym sezonie wystąpił w 27 meczach D.C. United. Legendarny napastnik Manchesteru United strzelił w nich 13 goli oraz zanotował 7 asyst.

Ostatecznie zespół z Waszyngtonu grając w osłabieniu przegrał z drużyną z Nowego Jorku 1:2.